آخرین جلسه شورای حوزه بسیج دانشجویی در ترم جاری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی حوزه بسیج دانشجویی، جلسه ماهیانه شورای حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال ظهر چهارشنبه 2 دی، پس از اقامه نماز ظهر و عصر و با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و با پخش کلیپ صوتی «تقوای جمعی» از بیانات رهبر معظم انقلاب (حفظه الله تعالی) آغاز شد.

پخش آنلاین کلیپ صوتی تقوای جمعی

دریافت این کلیپ صوتی

photo_2015-12-24_11-46-55در این جلسه مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با یادآوری دستور جلسات قبلی و بررسی فعالیت های کلی مجموعه بسیج دانشجویی از آغاز ترم تا کنون نکاتی را درباره شرایط کنونی و برنامه ها، مسائل و مشکلات جاری و توجه به تشکیلات و تربیت نیرو و در عین حال مسؤولیت پذیری و برنامه ریزی برای ترم آینده را مطرح کرد و ضمن اشاره به پویایی و خودجوش بودن فعالیت‌ها از درون بسیج دانشجویی دانشکده‌ها ، توچه ویژه نسبت به بازتاب فعالیت‌ها و بی تفاوت نبودن در قبال اتفاقات دانشگاه را (با ذکر مثالهایی) خواستار شد.

photo_2015-12-24_11-45-42در ادامه مسؤول بسیج دانشجویی ضمن تأکید بر شایسته سالاری و با توجه به نکات جلسه قبل مبنی بر اعلام بسیج دانشجویی نمونه واحد، ضمن تشریح ملاک‌هایی اعم از جذب، تکمیل شورای بسیج دانشجویی دانشکده، حضور در فعالیت‌های متمرکز، فعالیت‌های درون دانشکده ای، اخلاق و تقوا، گزارش دهی و اطلاع رسانی، همراهی با معاونت های حوزه بسیج دانشجویی و… به ترتیب از بسیج دانشجویی دانشکده های فنی (شهید آوینی) ، فنی 2 و زبانها (جاویدالاثر متوسلیان) و شیمی (شهید وزوایی) به عنوان بسیج دانشجویی نمونه تقدیر و تشکر بعمل آمد و از خداوند متعال طلب توفیقات روز افزون را برای مجموعه بسیج دانشجویی حوزه حضرت بقیة الله الاعظم (عج) خواستار شد.

فرا رسیدن نه دی و مسئله انتخابات و تأکید بر عدم سوء استفاده دانشگاه آزاد از منابع مالی و امکاناتی بیت المال برای تبلیغ کاندیداهای خاصی (طبق قانون) از جمله موارد دیگری بود که در این جلسه از سوی شورای بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال مطرح شد.

در ادامه مسوولین بسیج دانشجویی دانشکده‌ها به ارائه گزارش مختصری از برنامه ها و مسائل پیش روی فعالیت شان پرداختند و به تناسب مطالب مطروحه نظرات خود را بیان کردند که از جمله اهم این موارد می‌توان به اجرای طرح های یک روزه تشکیلاتی ، توجه به ظهور و بروز بیرونی بسیج دانشجویی، پیگیری جلسات و صورت جلسات گذشته ، جلوگیری از برخورد منفعلانه در انتخابات ، مطالبه مسائل صنفی و مشکلات تشکیلاتی و … اشاره کرد.

photo_2015-12-24_11-46-08همچنین معاونت های حوزه بسیج دانشجویی ضمن ارائه نظرات و پیشنهادات خود در مورد نقاط قوت و ضعف مجموعه و پیشبرد فعالیت ها و روند ارتباط معاونت های حوزه و شورای مربوطه در دانشکده ها، مطالبات خود را از مسوولین بسیج دانشجویی دانشکده ها با اعلام مباحثی اعم از تکمیل پرونده های شورا و اعضای فعال و ارائه آمار جذب ، تعداد اعضای فعال به تفکیک سال (جذب و سازماندهی)، اهمیت ویژه دهه فجر ، برنامه ریزی جهت نیم دوره دوم طرح نجوا در ترم پیش رو  (تعلیم و تربیت)، لزوم توجه به امتحانات پایان ترم و به درس اعضای بسیج دانشجویی (علمی و پژوهشی)، گزارش دهی و اعلام برنامه های کلان و تشریح مشکلات مالی  (مالی و برنامه ریزی) ، بها دادن به بازتاب فعالیت ها و زحمات اعضا و ساماندهی فعالیت های روابط عمومی و فضای مجازی با رعایت چارچوبها (روابط عمومی)،  تاکید ویژه به به مسأله انتخابات و در راستای آن تشکیل کارگروه بصیرت افزایی و جلسه شورای تبیین مواضع سیاسی و توجه به عدم جهت گیری های سیاسی اشخاص و احزاب بسیج دانشجویی (بررسی و تحلیل) و…مطرح کردند.

در پایان با توجه به صحبت های از پیش انجام شده ، به همت معاونت علمی و پژوهشی تصمیم گرفته شد به دلیل اهمیت بحث درسی به سه نفر برتر علمی اعضای بسیج دانشجویی (از نظر معدل ترم) هدایی اهدایی شود. همچنین تأکید شد با تقلیل فعالیت های اجرایی و فراهم سازی دفاتر بسیج دانشجویی برای مطالعه جمعی برای کلاس های رفع اشکال درسی در بسیج دانشجویی هر دانشکده برنامه ریزی شود.

همچنین در بخشی از صحبت‌ها با تأکید بر آیین نامه اجرایی بسیج دانشجویی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی کتاب گزیده حقوق دانشگاهیان معرفی و در اختیار شورا قرار گرفتن و در آستانه نه دی ماه روز بصیرت نیز، کتاب هشت ماه نبرد مقدس معرفی شد و هر دو کتاب نیز به کتابخانه حوزه بسیج دانشجویی اهدا شد.

لازم به ذکر است در این جلسه مسؤولین جدید معاونت‌های «تشکیلات و امور دانشجویان (بازرسی)» و «بررسی و پیگیری» نیز معارفه شدند.

در پایان با توجه به فرا رسیدن ایام انتخابات و لزوم بصیرت افزایی و آگاهی بخشی بسیج دانشجویی نسبت به خود و محیط دانشجویی تصمیم به برگزاری جلسه شورای تبیین سیاسی حوزه گرفته شد.

 

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

۱۹ دفتر بسیج دانشجویی خواستار تغییر دستورالعمل بهداشتی هیئات شدند.

جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار تغییر دستورالعمل‌های بهداشتی هیئات عزاداری شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *