جلسه شهریور ماه شورای حوزه بسیج دانشجویی برگزار شد

IMG_7441به گزارش روابط عمومی حوزه بسیج دانشجویی حضرت بقیه الله الاعظم (عج) ظهر روز پنج شنبه 5 شهریور جلسه دوره‌ای و ماهیان شورای بسیج دانشجویی با حضور مسوولین پایگاه‌های تابعه و معاونت‌های حوزه برگزار شد.

این جلسه که با هدف همفکری و بررسی رویکرد های کلان تشکیلات بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد، ضمن پیگیری مصوبات جلسات گذشته، با شور و مشورت و هماهنگی های لازم پیرامون اردوی جهادی، طرح دانشجو سلام و رویکردها و برنامه ریزی های ترم پیش رو همراه بود.

مسؤول حوزه بسیج دانشجویی بقیة الله الاعظم (عج) ضمن تشکر از مسؤولین اردوی جهادی و معاونت های حوزه بابت دغدغه ها و پیگیری ها و برنامه ریزی های لازم، فعالیت مخلصانه را در کنار برنامه ریزی هدفمند در ذیل تشکیلات راهگشا معرفی کرد تا در آینده دو هدف مهم تشکیلات بسیج دانشجویی یعنی کادرسازی نیروی طراز انقلاب و فعالیت بر اساس تکلیف و وظیفه همزمان در کنار یکدیگر و به قوت پیش رود؛ ان شاء الله.

در ادامه مسؤول جدید معاونت قرآن و عترت و مسؤول جدید معاونت عقیدتی و سرپرست حدید پایگاه بسیج دانشجویی فاطمه الزهرا (س) (دانشکده الهیات و معارف اسلامی) معرفی شدند.

معاونت قرآن و عترت حوزه بسیج دانشجویی نیز ضمن تأکید بر اهمیت توجه به قرآن و فرهنگ قرآنی در بیانات رهبری و همچنین نیاز تشکل مقدس بسیج دانشجویی به معنویت و قرآن، بر برنامه ریزی هدفمند جهت نشر فرهنگ قرآنی در بین اعضای بسیج دانشجویی در دانشگاه با همت و کمک همه اعضا تأکید کرد.

در ادامه نیز نوبت به صحبت‌های معاونت های حوزه بسیج دانشجویی رسید که معاونت بررسی و تحلیل (سیاسی) ضمن اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، به ساز و کار و پشتیبانی های لازم از جانب حوزه نسبت به پایگاه ها تأکید کرد. همچنین برنامه ریزی جهت برگزاری نشست های تخصصی سیاسی با موضوع مطالبات سیاسی امام خامنه‌ای و بررسی فنی و حقوقی برجام را نیز به اطلاع حاضرین رساند.

معاون جذب و سازماندهی بسیج دانشجویی نیز با توجه به اهمیت طرح دانشجو سلام در مرحله جذب دانشجویان جدیدالورود، با محوریت فرم های بازبینی و مهندسی شده دانشجو سلام تأکید کرد و خواستار بررسی فرم ها و تکمیل پرونده های اعضای بسیج دانشجویی توسط مسؤولین پایگاه ها و مسؤولین نیروی انسانی آنها شد.

IMG_7438در ادامه معاونت تعلیم و تربیت نیز با اشاره به برنامه ریزی محتوایی و اجرایی طرح جامع تربیتی نجوا، توجه ویژه به این طرح را ، با توجه به اهمیت آن در کلام رهبری، از همه اعضا و مسؤولین خواستار شد. لازم به ذکر است که برنامه ریزی ساعتی و محتوایی کلاس ها برای سه ماه آتی تدوین شده و بزودی در اختیار اعضای بسیج دانشجویی و خروجی وبگاه اطلاع بسیج دانشجویی نیز قرار خواهد گرفت.

توجه به اردوهای یک روزه‌ی علمی، تشکیل کارگروه های «بسیج علمی و درسی» ( در جلسات گذشته ساز و کار و الزامات آن بررسی و تشریح شد) از مطالبات معاونت علمی و پژوهشی حوزه بسیج دانشجویی بود.

در ادامه نیز دیگر معاونت های حوزه و مسؤولین پایگاه های بسیج دانشجویی شهید آوینی (فنی و مهندسی)، شهید باقری (علوم و فنون دریایی)، شهید زوبونی (مدیریت و علوم انسانی)، شهید تندگویان (علوم پایه و علوم زیستی)، جاوید الاثر متوسلیان (فنی و زبانهای خارجه) و فاطمه الزهرا (س) (الهیات و معارف اسلامی) به بیانت نقطه نظرات و ارائه نظر درباره مسائل مطروحه در جلسه پرداختند.

لازم به ذکر است که جلسات شورای حوزه بسیج دانشجویی با هدف هماهنگی های لازم و تقویت شبکه ی ارتباطی و تشکیلاتی به شکل دوره‌ای (حتی المقدور ماهیانه) برگزار خواهد شد.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

۱۹ دفتر بسیج دانشجویی خواستار تغییر دستورالعمل بهداشتی هیئات شدند.

جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار تغییر دستورالعمل‌های بهداشتی هیئات عزاداری شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *