گزارشی از مراسم فاتحان ثریا

به گزارش روابط عمومی حوزه بسیج دانشجویی حضرت بقیه الله الاعظم (عج) ظهر روز چهارشنبه 25 فروردین ماه سال 95 مراسم بزرگداشت شهدای هسته ای علی رغم تمام کوته نظری های مسولین دانشگاه آزاد با شکوه و با استقبال دانشجویان برگزار شد. این مراسم که با عنایت به بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون پاسداشت شهدای هسته ای برگزار شد؛ آبستن اتفاقات ناخوشایند بسیاری بود.

گزارش تصویری مراسم سری اول (بهمراه بازتاب خبری)

گزارش تصویری مراسم سری دوم (بهمراه بازتاب خبری)

مسؤولین دانشگاه آزاد علی رغم تمام هماهنگی های انجام شده با دانشگاه آزاد واحد تهران شمال توسط بسیج دانشجویی، ساعاتی قبل از آغاز برنامه به شکل شتابزده و بدون توجیه منطقی با حضور حجت الاسلام مصلحی برای سخنرانی در مراسم فاتحان ثریا که جهت پاسداشت شهدای هسته ای و روز ملی فناوری هسته ای برپا شده بود، مخالفت کردند. لازم به ذکر است شنیده ها حاکی از این است که مخالفت از سوی روسای دانشگاه، معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد و جریان قدرت حاکم بر بدنه دانشگاه آزاد بوده است و خبرگزاری ها از این اقدام تحت عنوان تسویه حساب شخصی و خانوادگی و سیاسی کاری و … نام بردند.

لازم به ذکر است از صبح روز برنامه در اقدامی عجیب تعداد زیادی نیروهای حراستی آقا و خانم برای اولین بار ، نه تنها در ورودی های دانشگاه مستقر بودند بلکه در راهرو ها و سطح دانشگاه مشغول تردد و گشت زنی شده بودند و فضای دانشگاه بشدت امنیتی شده بود!!

در ابتدا نیز از ورود خبرنگاران جلوگیری شد که البته پس از معطلی و صحبتها و اعتراضات فراوان خبرنگاران با تأخیر وارد سالن شدند.

IMG_7916مراسم با تاخیر بیست دقیقه‌ای به دلیل استقبال زیاد دانشجویان و جهت تصمیم گیری نهایی مسولین دانشگاه پس از صحبت های مسول بسیج در آخرین دقایق و همچنین فراهم نبودن فضای مناسب و کافی جهت پذیرایی از دانشجویان، با قرائت آیات کلام الله مجید آغاز شد؛ ای کسانی که ایمان آورده اید ، یهود و نصارا را یاوران و دوستان خود مگیرید ، آنها دوستان و یاوران یکدیگرند

مجری برنامه نیز گاهی، تلویحاً ، در واکنش به اقدام مستبدانه دانشگاه آزاد به طعنه پاسخ‌هایی می‌داد که مورد توجه و همراهی حاضرین قرار می گرفت.

IMG_8184در ادامه مسول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی جهت بازگو کردن پاره از توضیحات پیرامون مراسم و اقدام دانشگاه آزاد روی سن آمد و ضمن تشریح فعالیت ها و زحمات انجام شده بابت برگزاری مراسم از کلیه اعضای بسیج دانشجویی که مخلصانه تکلیف خود را عمل کردند و همچنین تشکر از خانواده شهدای هسته ای ، به توضیح سنگ اندازی های دانشگاه و عوامل آن در برخورد و ممانعت با حضور سخنران محترم جناب حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی پرداخت و گفت: رو سیاهی این اقدام نادرست برای دانشگاه آزاد خواهد ماند و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد باید پاسخگو باشند! یکسال پیش در چنین روزی دانشجویان بسیجی دانشگاه های آزاد کشور گلایه خود را محضر محضر رهبر انقلاب بردند و از سنگ اندازی ها در مقابل فعالیت های بسیج داشنجویی گفتند. آنهایی که مدعی زنده باد مخالف من هستند، آنهایی که مدعی آزادی بیان هستند باید با سعه صدر بیشتر با فعالیت های دانشجویی روبرو شوند. این اقدام پیگیری خواهد شد.

IMG_8032در ادامه با دعوت از پدر شهید مصطفی احمدی روشن ایشان روی سن آمدند که با تشویق ممتد و ایستاده حضار روبرو شدند و پس از سلام و صلوات بر محمد و آل محمد سخنرانی انقلابی و کوبنده خود را آغاز کردند. ایشان ضمن تشریح چهار ویژگی شخصیتی شهید مصطفی احمدی روشن به توضیح ابعاد توافق برجام و برخورد با نیروهای انقلابی پرداختند و ضربه هایی که از این توافق به ملت شریف ایران وارد شده است را یاد آور شدند. (متن و صوت سخنرانی ایشان بزودی منتشر خواهد شد)

از نکات جالب و جنجالی این مراسم که با تشویق حاضرین همراه شد تشبیه و کنایه پدر شهید روشن در پاسخ به تعبیر معامله آفتاب در قبال برجام، توسط یکی از مسولین کشور بود. پس از سخنرانی انقلابی پدر شهید احمدی روشن از خانواده های شهیدان علیمحمدی و احمدی روشن تقدیر و تشکر به عمل آمد و هدایایی به رسم یاد بود تقدیم این بزرگواران شد.

درپایان مراسم فاتحان ثریا نیز که در بزرگداشت روز ملی فناوری هسته ای و به تقدیر از شهدای دانشمند هسته ای برگزار شده بود، جانباز سرافراز هشت سال دفاع مقدس سید ناصر حسینی پور نویسنده کتاب ارزشمند پایی که جا ماند با تقدیر از سخنرانی انقلابی پدر شهید احمدی روشن، یک نسخه از کتاب خویش را با یادداشتی تقدیم ایشان کردند.

همسر محترم شهید علیمحمدی نیز در پایان ضمن تشکر و ابراز لطف فرزندان بسیجی خود خطاب به حاضرین گفت: هر گاه در چنین مراسمات حاضر میشوم تا مدتها حالم خوب است و شما را دعا می کنم. امیدوارم در راه علم بکوشید و موفق باشید.

IMG_8516پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و پذیرایی، بخشی از مراسم به پاسداشت  مرحوم فرج الله سلحشور کارگردان انقلابی سریال یوسف پیامبر اختصاص داشت.

و در پایان فیلیم سینمایی بادیگار با استقبال گسترده دانشجویان اکران دانشجویی شد که در حین اجرای فیلم بادیگارد دانشجویان در صحنه های احساسی و هیجانی با تشویق های خود و سوت و کف از فیلم استقبال کردند.

.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

۱۹ دفتر بسیج دانشجویی خواستار تغییر دستورالعمل بهداشتی هیئات شدند.

جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار تغییر دستورالعمل‌های بهداشتی هیئات عزاداری شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *