نیم دوره دوم طرح تربیتی نجوا آغاز خواهد شد

najva94-webبه اطلاع دانشجویان می‌رساند نیم دوره دوم طرح تربیتی نجوا (تربیت نیروی جوان مؤمن و انقلابی) همزمان با آغاز سال تحصیلی دانشگاهی از سرگرفته خواهد شد. لازم به ذکر است این طرح استاد محور و کتاب محور با دو سرفصل اصلی شامل «آموزش اصول عقاید و مبانی اندیشه اسلامی با محوریت کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» و «تاریخ معاصر و جریان شناسی تاریخی» همراه با «کارگاه‌های موضوعی» با حضور اساتید فکری جبهه انقلاب از مهرماه سال 1393 در بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با هدف تربیت نیروی جوان مؤمن و انقلابی آغاز شد.با شروع سال جدید تحصیلی دانشگاهی، نیم دوره دوم طرح تربیتی نیروی جوان مومن و انقلابی «نجوا» نیز با همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال آغاز خواهد شد.

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال نیم دوره اول طرح تربیتی نجوا را از مهر ماه سال گدشته پس از ماه ها جلسات فکری و مشورتی و با بررسی طرح های تربیتی موجود در مجموعه های دانشگاهی و با توجه به نیازهای اعضای بسیج دانشجویی در پردیس حیکیمه داانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار کرد.

با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب (حفظه الله تعالی) مبنی بر تعمیق دانش و بینش دینی و معرفتی و تقویت معارف اسلامی دانشجویان در خود و تشکیلات بسیج دانشجویی محور اصلی طرح تربیتی نجوا یعنی آموزش مبانی و اصول عقاید و اندیشه اسلامی با محوریت کتاب ارزشمند طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن که مباحث کلاس تدریسی ایشان با همین عنوان در سال 1353 در مشهد بود، توسط استاد ارزشمند حجت الاسلام و المسلمین ذوعلم معاونت پژوهشی دفتر و حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) تدریس خواهد شد.

لازم به ذکر است در نیم دوره اول این طرح هفت جلسه ابتدایی کتاب طرح کلی توسط استاد جهانبین از اساتید موسسه پژوهشی امام خمینی (ره) تدریس شد و در کنار آن کارگاه های موضوعی و تخصصی با عناوینی چون «جهاد علمی»، «کرسی آزاد اندیشی در کلام رهبری»، «عبرت های عاشورا» ، «جوان مؤمن انقلابی در فضای مجازی»، «فعالیت تشکیلاتی» و… با حضور اساتیدی همچون استاد رجبی دوانی، استاد جلیل معماریانی، استاد کامران غضنفری، استاد سید پویان حسین پور، استاد محمد فدایی، استاد حجت الاسلام هراتی و… برگزار شد.

برای نیم دوره دوم این طرح با توجه به بازبینی ها، مشورت ها و جلسات فکری متعددی پیرامون طرح، برنامه ریزی محتوایی و اجرایی انجام گرفته است و برنامه زمانبندی شده طرح همراه با عناوین کارگاه‌های موضوعی بزودی اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است در کنار تدریس کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن کارگاه‌های تخصصی و موضوعی با عناوینی اعم از اخلاق تشکیلاتی (جلسه دوم)، روش تحلیل سیاسی، جهاد علمی (جلسه دوم)، بنای خانواده، فرآورده دانشگاه ما و… با حضور اساتید و چهره های فکری انقلاب در ترم جاری تا پایان آذرماه برگزار خواهد شد.

همچنین کتاب ارزشمند طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن و کتب مربوط به هر یک از کارگاه های موضوعی به تعداد حاضرین در کلاس ها تهیه و ارائه خواهد شد.

مراسم افتتاحیه نیم دوره دوم این طرح با حضور اساتید طرح و مدعوین و مسؤولین سازمان بسیج دانشجویی و دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال روز نهم مهرماه در سالن امفی تیاتر دانشکده مدیریت و علوم انسانی برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است حضور در کلاس های طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن مخصوص اعضای بسیج دانشجویی است و حضور در کارگاه های موضوعی برای عموم دانشجویان آزاد است. همچنین این دوره پنج شنبه های هر هفته توسط بسیج دانشجویی در محل پردیس دانشگاه واحد واقع در حکیمیه تهران برگزاری می‌شود.

خواهشمند است جهت حضور در طرح تربیتی نجوا از طریق فرم مخصوص اقدام فرمایید. دانشجویان محترم می توانند جهت تکمیل فرم مخصوص از طریق دفاتر بسیج دانشجویی دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال و یا فرم اینترنتی در وبگاه basijutn.ir اقدام کنند.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

بازدید علمی از پزشکی قانونی ویژه برادران ۱۴۰۲

  💢 بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال دانشکده علوم انسانی و الهیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *