آقای رئیس جمهور اینجا همه چیز آزاد است، حتی دانشگاه

شوراي هماهنگي بسيج دانشجويي دانشگاههاي آزاد اسلامي تهران بزرگ در پی حضور رئیس جمهور در دانشگاه آزاد نامه ای سرگشاده خطاب به وی منتشر کرد.

 

متن این نامه به شرح ذیل می باشد:
بسمه تعالی

بدون شک بخش عمده ي پیشرفت های امروز جامعه بشری درعرصه ي صنعت و تکنولوژی در گرو فعالیت های دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی ست. به طور كلي ميتوان گفت دانشگاه نقشي مهم و تعيين كننده در توليد نظريه هاي راهبردي دارد نظريه هايي كه موجب حل مسائل فرهنگی، اجتماعي ،سیاسی ، نظامی و یا حتی مسائل زیست محیطی ميگردند لذا دولتمردان همواره بخش عمده ای از سیاست گذاری های کلان کشورهای متبوعشان را به این مهم اختصاص می دهند.

اما در نظام اسلامی نيز نقش دانشگاه و دانشجو نقشی مهم و بی بدیل تلقی می شود به طوری كه بنيان گذار كبير انقلاب اسلامي ايران دانشگاه را مبدا تحولات كشور ميداند.
ازاين رو دانشگاه و دانشجو باید همه تحولات کشور را رصد و تحلیل کند و آنجایی که نیاز است دیده ها و تحلیل های خود را در اختیار مسئولین امر قرار دهد تا بدينوسيله همدل و هم زبان با مسئولان در راه اعتلاي كشور اقدام مثبت و موثر بردارد.
واما

خبرآمدنتان به دانشگاه آزاد كه رسيد با خود گفتيم بالاخره رييس جمهور مردمي مان هم كمي از تشريفات كم كرد و آمد در جمع دانشجويان ، سوالات متعدد ،‌ حرفهاي مختلف ، فرصت كم و …

دانشجو است ديگر دلش رييس جمهور ميخواهد …
اما گويا قسمت نبود ببينيم شما را و يا اينكه خوب قسمت نكردند كه به ما سهمي نرسيد و يا اينكه اصلا سهمي نداشتيم از اول!!!

حالا كه به هر علتي نشد حرفهايمان را از نزديك بگوييم ، از كمي دورتر با شما سخن مي گوييم:

رياست محترم جمهوري اسلامي ايران
جناب حجت الاسلام و المسلمين دكتر روحاني

سلام عليكم

به دانشگاه آزاد خوش آمديد ، اينجا همه چيز آزاد است …. ،‌ حتي دانشگاه!!!
حضورشما در دانشگاه آزاد برای همه حدود 4 میلیون دانشجوی دانشگاه آزاد  از همين فاصله كمي دور هم ، موضوعي مهم و امیدوار کننده است.

بسیج دانشجویی نيز به عنوان بزگترين تشكل دانشجويي دانشگاه آزاد برخود فرض ميداند به جهت آشنایی هرچه بیشتر حضرتعالي  با برخی از مسائل مربوط به دانشگاه آزاد ، مواردي را از منظر يك دانشجو ذكر نمايد :

با شناختی که از جنابعالي داریم ، می دانیم که شما علاقه مند به ایجاد فضایی پر شور جهت انجام فعالیت های صنفی، سیاسی و فرهنگی دانشجویان در دانشگاه ها هستید و این موضوع را بارها در سخنراني هاي مختلف  بیان داشته ايد و اساسا اين امر از موضوعات مطرح شده در شعارهاي انتخاباتي تان هم بود و نيز ميدانيم تاكيد مصرانه شمارا برقانونگرايي و اينكه فرموده بوديد “قانون گرايي يك اصل است چه اين قانون قانون اساسي باشد و يا قانون تصويب شده مجلس و يا شبه قانون” را.

لکن به استحضار ميرساند در مجموعه دانشگاه آزاد ، طی چند سال گذشته رویکردی در میان مدیران دانشگاه رواج یافته است که نتیجه آن سرکوب فعالیت های دانشجویی از طریق عریض و طویل کردن روند مربوط به هماهنگي هاي آن است.

خوب است بدانيد در همین راستا اخيرا ، بر خلاف قانون مصوب مجلس شوراي اسلامي و همچنين مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبني بر تقويت و توسعه بسيج دانشجويي ،  مديران دانشگاه آزاد ،‌ با صدور بخشنامه اي داخلي پاي فراتر نهاده و هرگونه فعالیت سیاسی بسيج دانشجویی را منوط به اخذ مجوز از هیئت نظارت بر تشکل های دانشجویان و استادان كرده اند.

قيدها و تبصره هاي فراقانوني و سنگ اندازي هاي موجود در مسير اجراي برنامه هاي سياسي به منظور عدم انجام و يا لغو آن بماند ،  بگذاريد از برنامه هاي  فرهنگي بسيج دانشجويي برايتان بگويم كه يا مجوز اجرا نميگيرند يا اگر هم بخواهند اجازه ي اجرايش را بدهند به گونه اي زير عينكهاي ذره بيني مديران مورد بررسي قرار خواهند گرفت كه انگار مشكل دارهستند  مگر اينكه خلافش ثابت شود!!!

تشكلي كه با نظر حضرت امام خميني (ره) شكل گرفت تا پاسدار ارزشهاي انقلاب اسلامي و خطوط قرمز اين نظام مقدس در مبدا تحول كشور باشد امروز با بخشنامه هاي داخلي طبقه بندي شده ي مديران دانشگاه ، توسط مديران دانشگاه  به سمت انفعال “هل ” داده ميشود كه شايد نكند خطوط قرمز عده اي از بين برود.

گويي نميخواهند بگذارند نگاه فراجناحي شما در دانشگاه آزاد اتفاق بيفتد.
آيا از بخشنامه ي دانشگاه آزاد در مورد عفاف و حجاب خبر داريد ؟
از ناتوي فرهنگي موجود در دانشگاه چطور؟

خاطرمان هست كه گفته بوديد “اگر مي خواهيم از بيت المال پولي پرداخت شود بايد بر اساس عدل باشد و اگر پولي در كشور است از آن همه ملت است”

آيا موضوع افزايش بدون ضابطه ي شهريه هاي دانشگاه آزاد را دنبال كرده ايد؟ موضوعي كه تبعات اجتماعي ناشي از آن امنيت كشور را دچار مساله خواهد كرد.

آيا اين عدالت است كه شهريه ي اخذ شده از دانشجويان به جاي اينكه صرف تجهيز آزمايشگاههاي علمي و به كارگيري اساتيد مجرب و امورات مربوط به تحصيل دانشجويان گردد ، در مسايل حزبي ،‌ جناحي ، سياسي و انتخاباتي مصرف يا بهتر است بگوييم مسرف شود؟

به خوبي محرز است ، پذيرش بي ضابطه ي دانشجو و عدم توجه به فراهم آوردن امكانات مورد نياز تحصيل كه منجر به رواج مدرك گرايي گرديده آينده ي علمي كشور را دچاره مخاطره خواهد كرد

بگذاريد بگذريم
از ناديده گرفتن موضوع مهم اسلامي شدن دانشگاهها …
از خطر تاثيرات ملموس انفعال تصميم گيران دانشگاه دربرابر هجمه ي نرم دنياي غرب به دانشگاهها

از خيلي از مسائل مهم ديگر  ….
گفتيم كه اينجا همه چيز آزاد است ،‌ اما با اندكي همت اسلامي تر هم خواهد شد
اميد است كه رييس محترم دولت تدبير و اميد بخواند اين حرفها را تا بداند مشكلات موجود در فضاي دانشجويي دانشگاه آزاد را

باشد اين گره زميني به دست يك روحاني باز شود

والله بصيربالعباد
شوراي هماهنگي بسيج دانشجويي دانشگاههاي آزاد اسلامي تهران بزرگ

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

بازدید علمی از پزشکی قانونی ویژه برادران ۱۴۰۲

  💢 بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال دانشکده علوم انسانی و الهیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *