انتخابات باید طبق مرّ قانون باشد نه شخصی‌گرایی و سلیقه‌ جناحی/حملات اخیر به شورای نگهبان و بیانات رهبری نشان دهنده‌ عدم پایبندی به قانون است!

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی حوزه حضرت بقیه الله الاعظم (عج) ، معاونت بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، در واکنش به حملات نسبت به شورای نگهبان و بیانات رهبری بیانیه ای صادر کرد که به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای روحانی

رئیس جمهور محترم؛ همانطور که مطلعید در دوره‌ی کنونی التهابات ناشی از تحریم‌ها در جامعه، با تلاش تیم مذاکره کننده تا حدودی فروکش کرده و امید به بهبود یافتن اوضاع معیشتی و اقتصادی جامعه، پس از اجرای برجام، در دل مردم قوت گرفته است. در چنین شرایطی، بی‌شک بهترینِ کارها، حفظ آرامش و تلاش برای بهبودِ معیشت مردم است. علاوه بر این مستحضرید که در روزهای آتی یکی از مهم‌ترین انتخابات‌های تاریخ انقلاب اسلامی انجام خواهد شد، انتخاباتی که می‌تواند در جهت پیشبرد اهداف راستین انقلاب اسلامی بیش از پیش اثرگذار باشد.

بی‌تردید این انتخابات همانند انتخابات دوره‌های قبل با صحت و درستی و با حفظ و حراست همه‌جانبه از حق‌الناس انجام خواهد شد و متدینین، معتمدین و اعضا و فقهای صالح شورای نگهبان وظیفه قانونی و شرعی خود را بدرستی انجام خواهند داد.

جناب رئیس جمهور؛ از شما انتظار داریم که بعنوان رئیس جمهور همه‌ی مردم ایران اسلامی، با علم به اینکه رفتار شما تاثیر مستقیم برروی اذهان و افکار عمومی جامعه دارد، این انتخابات و کار مهم و حساس شورای نگهبان را (که تماما مبتنی بر قانون و شرع است) تایید و نظر ایشان را تمکین نمایید چرا که با زیر سوال بردن این رکن اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تمام ادوار گذشته‌ی انتخابات، از مجلس تا ریاست جمهوری زیر سوال خواهد رفت و در این صورت حتی انتخاباتی که شخص جنابعالی را به عنوان رییس جمهور ایران اسلامی انتخاب و معرفی کرد نیز، خدشه دار خواهد شد.

همانطور که رهبر معظم انقلاب (حفظه الله تعالی) تأکید کردند و جنابعالی نیز در سخنان اخیر خود به آن اشاره کردید، انتخابات باید طبق مرّ قانون پیش رود؛ قانونی که شخصی‌گرایی و سلیقه‌ی جناحی در آن ملاک نیست و عمیقاً مبتنی بر احکام اسلامی و زیر نظر فقهای صالح شورای نگهبان است.

با این حال جای تعجب است که چطور برخی توقع دارند کسانی که در گذشته از این قانونِ پاک تخطی کرده‌اند صلاحیت‌شان احراز و تأیید شود؟ افرادی که از گذشته‌ی خود بیش از هر کس باخبرند و امروز همان ملاک‌هایی را که در گذشته خود ایشان را تأیید کرد، بر نمی‌تابند! جای سوال دارد؛ کسانی که علاناً از التزام به قانون سرباز زده‌اند و آزمون خود را پس داده اند و افکار و عمل خود را در مناصب تصمیم گیری در ادوار گذشته نشان دادند و همچنان هم بر عقیده‌ی خود اصرار می‌ورزند پای خود را از قانون فراتر گذاشته و نظر قانونی شورای نگهبان را به عنوان عالی ترین نهاد نظارتی و به عنوان فصل الخطاب قانونی تمکین نمیکنند! البته همین حمله‌های تند و تیزِ اخیر، به شورای نگهبان و بیانات رهبری هم نشان دهنده‌ی عدم پایبندی ایشان به قانون است! افراد معلوم الحالی که به هر طریقی قصد دارند با تکیه بر مناصب حساسِ تصمیم سازی و تصمیم گیری (جاهلانه یا غافلانه) راه نفوذ را برای دشمنان این مرزوبوم هموار کنند.

بدون شک همگان خواهند دید که دشمنان داخلی و خارجی این مرز و بوم و دشمنان اسلام، که مدام بر آتش اختلافات هیزم می‌ریزند، چه موضعی را درباره این انتخابات و شورای نگهبان اتخاذ کرده و می‌کنند.

جناب رئیس جمهور؛ هر شخص و نهاد حقوقی در این کشور، حدود، اختیارات و وظایفی قانونی دارد، لذا لازم است با رفتار صحیح و در چارچوبِ قانون، وظایف تعریف شده‌ی خود را شناخته و در دایره آن عمل و اظهار نظر نمایند. در عین حال از همه‌ی دست اندرکاران اجرایی و نظارتی انتخابات انتظار می‌رود از تریبون و جایگاه اجرایی و نظارتی که به معنای حقیقی کلمه حق الناس است، در جهت هم‌نوایی با هیاهوی جناحی خاص استفاده نشود و خود از هرگونه اظهار نظرات دوپهلو و تفرقه افکنانه دوری کرده و در سال همدلی دولت و ملت همانطور که جنابتان اشاره کردید، اجازه دهند ملت در یک انتخابات آگاهانه و مردم سالار، افرادی را انتخاب نمایند که در جهت رفع مشکلات، خود را سپر بلای اسلام و ملّت کنند؛ ان شاء الله.

والسلام علی من اتبع هدی

سوم دیماه هزار و سیصد و نود و چهار

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

حوزه حضرت بقیه ا… الاعظم (عج)

Basijtun.ir

:

– بازتاب انتشار متن بیانیه در خبرگزاری فارس

– بازتاب انتشار متن بیانیه در خبرگزاری تسنیم

– بازتاب انتشار متن بیانیه در خبرگزاری بسیج

– بازتاب انتشار متن بیانیه در وبگاه روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی

:

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

اردوی اربعین ۱۴۰۲

  📌  کاروان دانشجویی طرح خادمی اربعین حسینی   نکته: خواهشمند است پس از تکمیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *