ترس مسئولان دانشگاه از نقد عملکردشان / بسیج دانشجویی زیر بار حرف زور نمی‌رود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ صبح امروز نشست خبری مافیای قدرت و ثروت در دانشگاه آزاد اسلامی با حضور مسئولین شورای هماهنگی دانشگاه های بسیج دانشجویی تهران بزرگ برگزار شد.
طی این نشست سعید ابوالحسنی نژاد، سخنگوی شورای هماهنگی دانشگاه های بسیج دانشجویی تهران بزرگ با اشاره به اتفاقات 16 آذر در دانشگاه آزاد گفت: برخلاف شعارها و ادعاهایی که در دولت و مدیریت دانشگاه آزاد با آن روبرو هستیم، وقایع تاسف باری در روز 16 آذر در دانشگاه آزاد و به خصوص واحد علوم تحقیقات رخ داد که بی حرمتی به بسیج دانشجویی یکی از این اتفاقات بود.

سعید ابوالحسنی‌‌نژاد مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال با حضور در نشست خبری با موضوع «بررسی مافیای قدرت و ثروت در دانشگاه آزاد» که ظهر امروز در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، اظهار داشت: ما در روز دانشجو شاهد اتفاقاتی در دانشگاه آزاد بودیم که خلاف شعارهای دولت و مدیریت این دانشگاه است که در صدر این وقایع، اتفاقات واحد علوم و تحقیقات و بی‌حرمتی به تشکل بسیج دانشجویی است.

IMG_9127-(1)وی افزود: مسئولان دانشگاه آزاد فضای بسته‌ای را بر دانشگاه حاکم کردند و با یکسری آیین‌نامه‌های ساختگی به اقدامات خود وجاهت قانونی می‌دهند.

سخنگوی شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران با اشاره به برخوردهای سلبی مسئولان دانشگاه آزاد با دانشجویان گفت: مسئولان دانشگاه آزاد ترس این را دارند که فضایی خلاف نظر آنان در دانشگاه به وجود بیاید یا اینکه نقدی نسبت به عملکردشان از داخل دانشگاه و توسط دانشجویان صورت گیرد.

ابوالحسنی‌نژاد با بیان اینکه کمترین خواسته دانشجویان برگزاری روز دانشجو در آرامش بود، گفت: مسئولان دانشگاه برنامه‌های روز دانشجو را لغو کردند. بسیج دانشجویی در عین اینکه قانون‌مند عمل می‌‌کند زیر بار حرف زور نمی‌رود. شاید فعالیت‌های بسیج دانشجویی در تضاد با مافیای قدرت و ثروت در دانشگاه آزاد باشد اما در انجام وظیفه خود کوتاهی نخواهد کرد.

indexمسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال با بیان اینکه خوب است مسئولان دانشگاه آزاد پیام امام (ره) نسبت به بسیج دانشجویی و سخنان رهبری پیرامون تشکل‌های انقلابی را مطالعه کنند، گفت: مسئولان دانشگاه آزاد جلوی فعالیت‌های تشکل‌های متعهد و انقلابی دانشگاه را می‌گیرند. قوانین را طبق سلیقه خود اجرا می‌کنند و به هیچ نهاد قانونی نیز پاسخگو نیستند.

وی تأکید کرد: هیچ نظارتی بر عملکرد مسئولان دانشگاه آزاد نیست و این موضوع به دانشجویان و کشور ضربه خواهد زد.

سخنگوی شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران ضمن محکوم کردن اتفاقات رخ داده در واحد علوم و تحقیقات گفت: مسئولان دانشگاه آزاد بر خلاف شعارهایشان با تشکل‌های انقلابی برخورد سلبی می‌کنند.

ابوالحسنی‌نژاد در پایان گفت: در آستانه انتخابات قطعا بسیج دانشجویی فعالیت‌های روشنگرانه خود را در دانشگاه ادامه خواهد داد و موضوع مافیای قدرت و ثروت در دانشگاه آزاد را تشریح خواهد کرد.

index8علی نیکزاد مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد علوم پزشکی و مسئول سیاسی شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران در نشست خبری مافیای قدرت و ثروت در دانشگاه آزاد اظهار داشت: علیرغم منویات رهبری که تاکید بر حفظ جریان ارزشی و انقلابی داشتند در روز 16 آذر شاهد بودیم که در نظام جمهوری اسلامی و در دانشگاهی که پسوند اسلامی را یدک می‌کشد بسیج مورد اهانت قرار می‌گیرد و رفتار رضاخان گونه‌ای اتفاق می‌افتد.

وی افزود: فضای شدید امنیتی و سیاسی در دانشگاه آزاد پرده انداخته که جلوی فعالیت تشکل‌های مؤمن و انقلابی را گرفته و برای تشکل‌های مورد نظر خود ایجاد فضا می‌کنند.

نیکزاد در ادامه خاطرنشان کرد: ایزوله نگهداشتن دانشگاه و جلوگیری از هرگونه فضای سیاسی در دانشگاه سیاست مسئولین این دانشگاه است تا دانشجویان در غفلت و بی خبری به سر ببرند.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته شرایطی که در وزارت علوم و دانشگاه آزاد حاکم بوده موجب رکود علمی دانشگاه‌ها بوده است اظهار داشت: در روزهای اخیر شاهد بودیم که تشکل‌های آقازاده محور در دانشگاه آزاد شروع به فعالیت کرده‌اند که نه فعالیت علمی و فرهنگی مستمری دارند و با پشتوانه بخشنامه‌هایی که دانشگاه آزاد صادر می‌کند به وجود می‌آیند.

نیکزاد در ادامه این نشست تصریح کرد: بسیج دانشجویی هیچ بخشنامه‌ای را که قوانین بالا دستی خود را نقض می‌کند به رسمیت نمی‌شناسد و تابع قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته در دانشگاه آزاد مناظره‌ای با حضور افراد مؤمن و انقلابی برگزار نشده است خاطرنشان کرد: نگاه اقتصادی مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی به دانشجویان و رشته‌های غیر قانونی بخشی دیگر از نوع نگاه این مافیای قدرت و ثروت به دانشجو است.

وی همچنین افزود: کیفیت آموزشی و رفاهی دانشگاه آزاد علیرغم افزایش متمادی شهریه‌ها ارتقایی نداشته است و در سال منتهی به انتخابات شهریه‌ها را افزایش می‌دهند ولی امکانات افزایش پیدا نمی‌کند.

نیکزاد با بیان اینکه از میرزاده دعوت می‌کنیم تا در شورای هماهنگی پاسخگوی دانشجویان باشد استحضار داشت: شهریه باید به حداقل میزان دریافت شود و به حداکثر میزان برای همان دوره خرج شود و دانشگاه آزاد باید در محاسبات خود تجدید نظر کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز دانشگاه و دانشجو بیدار است و همه جوانان انقلابی در عرصه‌اند و اجازه نخواهند داد دانشگاه آزاد به باشگاه سیاسی برای رسیدن به اهدافی عده‌ای خاص تبدیل شود.

IMG_9151مصطفی ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشجویی‌های دانشگاه آزاد تهران در نشست خبری “مافیای قدرت و ثروت در دانشگاه آزاد” اظهار داشت: اگر مطالبات ما از مسئولین دانشگاه آزاد از مسیرهای قانونی به جایی نرسد این نشست خبری هر دو هفته یک بار برگزار خواهد شد و قطعاً برنامه تجمع مقابل دفتر آقای میرزاده و تحصن در مقابل سازمان مرکزی دانشگاه آزاد را خواهیم داشت.

وی در ادامه افزود: اعتقاد ما بر این است که در دانشگاه آزاد عکس رهبری را می‌زنند و عکس رهبری عمل می‌کنند.

مصطفی ابراهیمی در ادامه خاطرنشان کرد: طی مدیریت میرزاده در دانشگاه آزاد اتفاقاتی افتاده که باعث شده ما بر مدیریت جاسبی بر دانشگاه آزاد در دوران فتنه 88 تجدید نظر کنیم که از آن جمله معاونت آموزشی فائزه هاشمی بر دانشگاه آزاد واحد پردیس است که وی قانوناً به مدت 3 سال نمی‌توانند مسئولیتی را داشته باشند.

وی در ادامه افزود: اقدام اخیر دانشگاه آزاد به وسیله دکتر عباس‌پور لکه ننگی را بر تاریخ دانشگاه آزاد ثبت کرد؛ این حرکت عباس‌پور را هم‌ راستا با جریانات فتنه‌گر داخلی و معاند خارجی می‌دانیم و خواستار استعفا و یا برکناری عباس‌پور از مدیریت دانشگاه آزاد علوم تحقیقات هستیم.

ابراهیمی در ادامه با بیان اینکه در فتنه 88 دانشجو را در مقابل دانشجو  قرار می‌دادند خاطرنشان کرد: امروز چون فضا روشن است دانشجو را نمی‌توانند در برابر دانشجو قرار دهند پس حراست را در برابر دانشجویان قرار داده‌اند. که مدیریت خانوادگی و مافیای قدرت بر دانشگاه آزاد برای همه عیان است.

وی در ادامه افزود: ما به واسطه اتفاقات دانشگاه آزاد و مافیای قدرت از امروز به بعد کمیته صیانت از شهریه‌های دانشگاه آزاد را در سراسر کشور تشکیل می‌دهیم و باید مسئولین دانشگاه آزاد توضیح دهند؛ این کمیته جلسات خود را رسانه‌ای خواهد کرد و این مطالبه را دانشگه‌های سراسری نیز خواهند داشت.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: نامه‌ای به دادستانی قوه قضائیه در مورد تشکیل کمیته حقیقت‌یاب نوشته‌ایم که طی آن نمایندگان مجلس شورای عالی انقلاب فرهنگی و مسئولین بسیج دانشجویی اتفاقات دانشگاه آزاد را پیگیری و اطلاع رسانی کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مطالباتمان را در مقابل دفتر میرزاده و در تجمع عمومی مقابل ساختمان دانشگاه آزاد خواهیم داشت.

 

بازتاب این نشست خبری در خبرگزاری فارس دبیر شورا / مسول سیاسی شورا / سخنگوی شورا )
بازتاب این نشست خبری در خبرگزاری نسیم آنلاین ( دبیر شورا / مسول سیاسی شورا / سخنگوی شورا )
بازتاب این نشست خبری در خبرگزاری دانشجو ( دبیر شورا / مسول سیاسی شورا سخنگوی شورا )
 .

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

سفر راهیان نور ۱۴۰۱

💫برای وطن 💫 🔸 آغاز پیش ثبت نام پانزدهمین دوره راهیان نور دانشگاه آزاد اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *