کارگاه و مسابقه سازه ماکارونی

مسابقات سازه ماکارونی (راندمانی)sazergb

این مسابقه به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال در راستای ایجاد نشاط علمی در دانشگاه و رقابت در فضای آموزشی دانشگاه صورت گرفته است.

همچنین دبیر برگزاری این مسابقه، کارگروه جهاد علمی پایگاه بسیج دانشجویی جاوید الاثرحاج احمد متوسلیان می باشد.

کارگاه آموزش و راهنمایی ساخت این مسابقه توسط نفر اول کشوری و نفر سوم جهانی مسابقات سازه ماکارونی جناب مهندس میثم رفیعی تشکیل می گردد.

داوران این مسابقه نیز آقایان دکتر احسان شکوری (دکترا مکانیک از دانشگاه تهران، مدیریت پژوهش دانشگاه و عضو هیات علمی رشته ی مکانیک) ، دکتر مسیح لقمانی (دکترا مکانیک از دانشگاه تهران و استاد درسهای ارتعاشات مکانیکی، دینامیک و دینامیک ماشین رشته ی مکانیک) و دکتر یوسف طراز جمشیدی (دکترا مکانیک از دانشگاه امیر کبیر و استاد درس های دینامیک و مقاومت۲ رشته ی مکانیک) می باشند.

امید است تا دانشجویان علاقه مند و با استعداد این دانشگاه، در جهت ایجاد فضای علمی در دانشگاه، تعالی علمی و عملی آموخته های خود و کسب تجارب جدید در این مسابقه هیجان انگیز و نشاط بخش شرکت نمایند.

باتوجه به درخواست بسیاری از دانشجویان مبنی بر عدم امکان تشکیل گروه برای شرکت در مسابقه سازه های ماکارانی، بسیج دانشجویی در راستای کمک به دانشجویان برای تشکیل گروه، امکان ثبت نام  انفرادی را فراهم نموده است.

بدیهی ست حدنصاب تشکیل گروهها 3نفر و تشکیل آن بعهده ی بسیج دانشجویی می باشد و اسامی گروه متعاقباً اعلام می گردد.

اولویت عضویت در گروه ها بر اساس تاریخ ثبت نام می باشد و در صورت به حد نصاب نرسیدن امکان تشکیل گروه وجود ندارد.

گروه ها با توجه به پارامتر های مرتبط با رشته و سال ورود به دانشگاه تشکیل خواهد گردید.

مسولیت انتخاب سرگروه با افراد گروه می باشد.

شماره تماس جهت پاسخگویی به سوالات: 09212567330

قوانین و شرایط ورودی مسابقه

۱- سرتیم و اعضای تیم می بایست از دانشجویان دانشگاه آزاد تهران شمال باشند.

۲- هرتیم حداقل ۳ نفر و حداکثر ۵ نفره می باشد که صرفاً از اعضای “خانم ها” ویا ” آقایان” تشکیل شده باشد و ترکیب مختلط امکان پذیر نیست.

۳- تیم خانم ها می توانند یکی از داوران را برای بارگذاری وزنه ها در روز مسابقه انتخاب نمایند.

۴- هزینه شرکت هر تیم صرفا در مسابقه سازه ماکارونی ۳۰،۰۰۰ تومان و هزینه شرکت هر تیم در مسابقه سازه ماکارونی به  همراه  شرکت در کارگاه آموزشی و راهنمای ساخت ۵۰،۰۰۰ تومان (۳۰،۰۰۰ تومان هزینه مسابقه +۲۰،۰۰۰ تومان هزینه ی کارگاه) می باشد.

همچنین هزینه ی ثبت نام انفرادی صرفا در مسابقه 10،000 تومان و مسابقه به همراه کارگاه 17،000 تومان (10،000 تومان هزینه ی مسابقه + 7،000 تومان هزینه ی کارگاه) می باشد.

۵- زمان برگزای مسابقه ۱۹ مرداد ماه و کارگاه آموزشی و راهنمای ساخت 7 مرداد ماه سال ۱۳۹۵ می باشد.

۶- محل برگزاری کارگاه و برگزاری مسابقه در پردیس حکیمیه دانشکده زبان های خارجه می باشد.

۷- ساخت، جابجایی و بارگذاری وزنه ها به عهده تیم های شرکت کننده می باشد و مسئولین برگزاری مسابقه هیچ تعهدی نسبت به بارگذاری و جابجایی سازه ندارند و این امور باید به دست اعضای تیم صورت پذیرد.

۸- بدیهی است سازه در ساعاتی قبل از برگزاری مسابقه به دبیر مسابقه تحویل و قرنطینه می گردد. زمان و مکان قرنطینه ی سازه ها متعاقباً اعلام می گردد.

۹-رعایت نکردن قوانین مربوط به سازه ماکارونی موجب حذف یا کسر امتیاز از گروه ها می گردد. جهت اطلاع دقیق از قوانین به قوانین سازه ماکارونی راندمانی رجوع شود.

۱۰- جوایز تیم ها به ترتیب: تیم اول ۷۰۰ هزارتومان، تیم دوم ۴۰۰ هزار تومان و تیم سوم ۲۰۰ هزار تومان و همچنین لوح و تندیس مسابقه برای تیم های برتر می باشد.

 

*لازم به ذکر است که در صورت به حد نصاب نرسیدن تیم های شرکت کننده جوایز به شرح زیر اهدا می گردد:

– تا پنج تیم ثبت نامی و شرکت کننده در مسابقه، فقط تیم اول

– شش تا هشت تیم ثبت نامی و شرکت کننده در مسابقه، فقط تیم های اول و دوم

– بیش از نه تیم ثبت نامی و شرکت کننده در مسابقه تیم های اول، دوم و سوم

*توجه شود که تعداد تیم های شرکت کننده در مسابقه ملاک است و صرف ثبت نام در تعداد محاسبه نخواهند شد.

 

کارگاه آموزشی و راهنمای ساخت سازه ماکارونی

این کارگاه توسط نفر اول کشوری مسابقات سازه ماکارونی و نفر سوم مسابقات جهانی جناب آقای مهندس میثم رفیعی برگزارمی گردد که ثبت نام برای عموم تیم های شرکت کننده آزاد می باشد.

این کلاس به صورت فشرده از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر در دانشکده زبانهای خارجه برگزار می گردد و زمان برگزای 7 مرداد ماه می باشد.

در طی مرحله تئوری  این کارگاه مقدماتی از نقشه کشی سازه در اتوکد، مباحث لازم استاتیکی، ساخت سازه، قوانین مسابقه و بارگزاری وزنه آن آموزش داده می شود.

در مرحله دوم ساخت سازه به صورت عملی و برای تمام گروه ها انجام می پذیرد و در پایان کلاس دانشجویان قادر به طراحی و ساخت یک سازه ماکارونی خواهند بود.

آخرین مهلت ثبت نام در کارگاه 5 مردادماه و در مسابقه 17 مردادماه می باشد.

در این کارگاه تمام تجهیزات لازم برای ساخت سازه ی آزمایشی دراختیار دانشجویان گرامی قرار می گیرد و در صورت تمایل تیم بارگزاری می گردد.

 

 

دانلود قوانین مسابقه سازه مارکارونی

مهلت ثبت نام به پایان رسید.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

بازدید علمی از پزشکی قانونی ویژه برادران ۱۴۰۲

  💢 بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال دانشکده علوم انسانی و الهیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *