اولین جلسه شورای بسیج دانشجویی در سال جدید

به گزارش روابط عمومی حوزه بسیج دانشجویی حضرت بقیه الله الاعظم (عج) عصر روز سه شنبه 17 فروردین ماه سال 95 اولین جلسه شورای بسیج دانشجویی در سال جدید و پس بیانات امام خامنه‌ای (حفظه الله تعالی) با حضور مسوولین بسیج دانشجویی و معاونت‌های حوزه برگزار شد.

این جلسه پس از قرائت قرآن و با پخش کلیپ تصویری شرح حدیث اخلاق رهبری با موضوعات امانت مجالس و غلبه بر نفس آغاز شد.


.

.
545645664این جلسه که با توجه به نقشه راه رهبری که در بیانات ابتدای سال ایراد فرمودند، برگزار شد، ضمن پیگیری مصوبات جلسات گذشته قبل از عید، با تقدیر و تشکر از فعالین و کادر اجرایی اردوی راهیان نور و همین طور پایگاه های فعال در بحث انتخابات آغاز شد.

مسؤول حوزه بسیج دانشجویی بقیه الله الاعظم (عج) ضمن تشکر از بسیجیانی که در اردوی راهیان نور 94 مخلصانه فعالیت کردند با اشاره به اهمیت ادامه ارتباط با اعضای جدید و دانشجویان حاضر در اردوی راهیان نور ، برنامه ریزی برای تابستان و ترم آتی را در از شورای پایگاه ها و بسیج دانشجویی دانشکده ها خواستار شد. در ادامه همچنین با تأکید بر شعار سال و وظیفه بسیج دانشجویی در این باره، برگزاری جلسات راهنمایی و مشورتی با اساتید خبره اقتصادی را در ترم جاری را پیش بینی کرد. همچنین معاونت های بررسی و تحلیل و تعلیم و تربیت نیز از برنامه ریزی برای مراسم فراگیر اقتصاد مقاومتی در سطج واحد خبر دادند.

پس از تقدیر از دانشکده هایی که با تشکیل تیم نشریات دانشجویی به این فعالیت پرداختند و با اشاره به تأکید رهبری در این باره ادامه فعالیت نشریات بسیج دانشجویی را با توجه به حضور اعضای جدیدالورود و با تجربه در کنار یکدیگر تأکید شد.

پس از صحبت های مختلف مسولین بسیج دانشجویی دانشکده ها پیرامون وضعیت فعلی فعالیت ها و جذب و مشکلات و … معاونت های حوزه به طرح مباحثی چون؛ پیگیری روند ادامه طرح تربیتی نجوا ، برنامه ریزی برگزاری اردوهای تفریحی یکروزه جهت جذب و سازماندهی، پیگیری و ادامه تریبونهای آزاد و کرسی های آزاد اندیشی ، توجه ویژه به اعتکاف های علمی ، دعوت به حضور در مراسم سالگرد شهید امر به معروف و نهی از منکر “شهید زبونی” و همچنین لزوم حضور روحانیت و عالمان دینی در مجموعه بسیج دانشجویی جهت تبیین راهبرد های اساسی مطرح شد.

در ادامه معاونت بررسی و تحلیل (سیاسی) ضمن اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، به ساز و کار و پشتیبانی های لازم از جانب حوزه در قبال دانشکده ها و همچنین لزوم افزایش بصیرت سیاسی و جریان سازی در محیط دانشگاه تأکید کرد و نوید برگزاری کارگروه های علمی در حوزه اقتصاد مقاومتی را داد.

54564564سپس معاونت جذب و سازماندهی بسیج دانشجویی با توجه به اهمیت جذب دانشجویان جدیدالورود تأکید کرد و خواستار تکمیل پرونده های اعضای بسیج دانشجویی توسط مسؤولین پایگاه ها و مسؤولین نیروی انسانی آنها شد و به ارائه آمار از وضعیت جذب و پرونده های اعضای بسیج دانشجویی پرداخت. توجه به اردوهای یک روزه‌ی علمی، تشکیل کارگروه های «بسیج علمی و درسی» (در جلسات گذشته ساز و کار و الزامات آن بررسی و تشریح شد) از مطالبات معاونت علمی و پژوهشی حوزه بسیج دانشجویی بود. در ادامه نیز دیگر معاونت های حوزه و مسؤولین پایگاه های بسیج دانشجویی شهید آوینی (فنی و مهندسی)، شهید باقری (علوم و فنون دریایی)، شهید زوبونی (مدیریت و علوم انسانی)، شهید تندگویان (علوم پایه و علوم زیستی)، جاوید الاثر متوسلیان (فنی و زبانهای خارجه) و فاطمه الزهرا (س) (الهیات و معارف اسلامی) به بیان نقطه نظرات و ارائه نظر درباره مسائل مطروحه در جلسه پرداختند.

لازم به ذکر است که جلسات شورای حوزه بسیج دانشجویی با هدف هماهنگی های لازم و تقویت شبکه ی ارتباطی و تشکیلاتی به شکل دوره‌ای (حتی المقدور ماهیانه) برگزار خواهد شد.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

اردوی اربعین ۱۴۰۲

  📌  کاروان دانشجویی طرح خادمی اربعین حسینی   نکته: خواهشمند است پس از تکمیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *