جلسه برنامه‌ریزی و تبادل نظر با مسولین پایگاه‌ها برگزار شد

IMG_3212به گزارش روابط عمومی حوزه بسیج دانشجویی حضرت بقیه الله الاعظم (عج) جلسه مسؤول حوزه بسیج دانشجویی با مسؤولین پایگاه‌های تابعه ظهر روز پنجشنبه 9 مرداد برگزار شد. این جلسه که اولین جلسه‌ی مخصوص مسؤولین پایگاه‌های بسیج دانشجویی، پس از معارفه مسؤول جدید حوزه بود، برای انتقال اهداف و رویکردهای فکری و اجرایی حوزه و رسیدن به ادبیات مشترک در سطح بسیج دانشجویی دانشگاه ، در محل حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد که در این جلسه سه ساعته، مباحث راهبردی مجموعه مورد بررسی، مشورت و ارزیابی قرار گرفت.

در این جلسه دفترچه طرح «جذب، گزینش تخصصی و تربیت نیرو» به انضمام تبیین کارویژه ها و نکات تشکیلاتی به مسؤولین پایگاه ها ارائه شد. این دفترچه که از طرف حوزه بسیج دانشجویی مختص مسؤولین و اعضای شورای حوزه و پایگاه های بسیج دانشجویی تدوین شده بود، به تشریح و توضیح مسائل مهمی چون جذب، گزینش تخصصی و تربیت نیرو همراه با تبیین موضوعی آن ها و پیشنهاداتی جهت عملیاتی شدن این سه هدف مهم در مجموعه، پرداخته است.

مسؤول حوزه بسیج دانشجویی حضرت بقیه الله الاعظم (عج) ضمن تأکید بر اهمیت برنامه ریزی و نظم در کار تشکیلاتی بسیج دانشجویی اشاره کرد: «مسولین پایگاه‌ها مهم ترین افراد برای تشکیلات بسیج دانشجویی هستند چرا که اولین ارتباط با بدنه دانشجویی را دارند و نیاز است برای مهمترین رویکر کرد حوزه بسیج دانشجویی (یعنی تربیت نیرو) برنامه ریزی و فعالیت های مقتضی را ، هدفمند انجام دهند. بی برنامه‌گی و عدم نظارت، از مهمترین آسیب های تشکیلات بسیج دانشجویی در همه رده هاست چه از حوزه به پایگاه و چه از مسول پایگاه نسبت به مجموعه خود که لازم است به همت اعضای بسیج دانشجویی بالاخص مسؤولین و دلسوزان این مشکل مرتفع شود…»

IMG_3220

همچنین در ادامه، ساز و کار تشکیلاتی کارگروه های بسیج علمی و درسی در هر دانشکده (مطابق توضیحات دفترچه مذکور) برای مسؤولین پایگاه ها تشریح شد تا ان شاء الله با توجه بیشتر به مسئله علمی در بسیج دانشجویی، بتوان ضمن ارتقای سطح علمی بسیج دانشجویی و دانشگاه، گامی در جهت جامه عمل پوشاندن به منویات و مطالبات علمی امام خامنه‌ای (حفظه الله) نیز برداشت.

در ادامه ضمن بررسی مباحث تشکیلاتی مطروحه، پیرامون برنامه های پیش رو اعم از طرح استقبال دانشجویی بسیج دانشجویی (دانشجو سلام)، سفر اردوی جهادی، توجه و تأکید به معنویت در تشکیلات (مسئله هیأت و قرآن و عترت)، رویکرد و مشیء سیاسی حوزه، برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت در طول ترم، توجه به مسائل درسی، کارویژه های موضوعی معاونت های حوزه، تربیت نیرو و برنامه های محرم و… از طرف مسؤولین پایگاه بحث و تبادل نظر شد.

لازم به ذکر است در این جلسه مسؤولین پایگاه‌ها بسیج دانشجویی شهید آوینی، شهید زوبونی، جاوید الاثر متوسلیان، شهید باقری و شهید تندگویان حضور داشتند.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

گزارش تصویری اردوی راهیان نور۱۴۰۱ برادران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *