خرمشهر ها در پیش است…

بسم الله الرحمن الرحیم
جاء الحق و زهق الباطل آن الباطل کان زهوقا

سوم خرداد ماه سالروز آزاد سازی خرمشهر، برای ما یادآور رشادت جوان‌هایی است که با دست خالی با دشمنان بعثی جنگیدند و در حالی که بعضی‌ از آنها در خون خود غلطان‌ بودند‌، خاک وطن خود را پس گرفتند‌.
خرمشهر توسط افراد متجاوز و خونریزی مصادره شده بود که به هیچ اصولی اعم از اخلاقی، شرعی‌ و انسانی پایبند نبودند‌.
جوانان ما به فرماندهی محسن رضایی و شهیدان‌ حاج احمد متوسلیان‌ و علی صیاد شیرازی در عملیات بیت‌المقدس، نقطه‌ی عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق به وجود آوردند و با روحیه‌ی جنگاوری و ایمانشان‌ نشانگر قدرت لایزال الهی بودند‌.
خرمشهر و نخل‌های سوخته‌اش، یادآور نوجوانان و جوانانی است که خونشان باعث افتخار اسلام و تضمین کننده‌ی انقلاب و جمهوری اسلامی ایران است.
آنها فرزندانی‌ صالح بودند که با روحیه‌ی استقامت خود از مام وطن به خوبی محافظت کردند‌ و الگویی مناسب برای جوانان نسل‌های بعد شدند تا بدانند، اگر اراده‌ای قوی در قلب خود داشته باشند حتی با دست‌های خالی‌ می توانند پیروز شوند.
طبق بیانات رهبر انقلاب اسلامی که‌ می‌فرمایند‌: «جوان‌های عزیز! بچه‌های عزیز من! فردا مال شما است، آینده مال شما است؛ شما هستید که باید این تاریخ را با عزتش محفوظ نگه دارید؛ شما هستید که این بارِ مسئولیت را بردوش دارید؛ خرمشهرها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، بلکه‌ در یک میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است. البته ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد؛ برعکس، آبادانی به دنبال دارد، اما سختی‌اش بیشتر است.» ان شاء ا… ادامه‌ دهنده‌ی راه شهدا باشیم و بتوانیم در ابعاد مختلف جنگ با بصیرت و آگاهی باعث رشد و تعالی ایران اسلامی باشیم.
خداوند روح آنها رخ قرین رحمت خود قرار دهد. و سلام بر آنها هنگامی که به دنیا آمدند و هنگامی که در خون خود غلطیدند‌ و بال و پر زدند و روح پاکشان به آسمان عروج پیدا کرد.
متی نصرالله الا ان‌ نصر الله قریب.

 

<به قلم فاطمه ممبینی>

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

اردوی اربعین ۱۴۰۲

  📌  کاروان دانشجویی طرح خادمی اربعین حسینی   نکته: خواهشمند است پس از تکمیل …