ابراهیمی؛ سخنران پیش از خطبه نماز جمعه امام زاده طاهر ورامین

رضا ابراهیمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال سخنران پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه امام زاده طاهر ورامین بودند.

photo_2016-12-30_13-45-14

photo_2016-12-30_13-45-10

متن کامل سخنرانی:

بسم الله الرحمن الرحیم

قالَ كَلّا: إِنَّ مَعِيَ رَبّي سَيَهدينِ﴿۶۲﴾

(موسی) گفت: «چنین نیست! یقیناً پروردگارم با من است، بزودی مرا هدایت خواهد کرد!»

سوره مبارکه الشعراء آیه ۶۲

 

عرض سلام و احترام دارم محضر شما مردم نمازگزار و شریف شهرستان خیرآباد. بنده به عنوان نماینده کوچکی از بسیج دانشجویی امروز مهمان شما عزیزان هستم که مطالبی را پیرامون حماسه مردمی نه دی و همچنین مسائل و معضلات روز که شما عزیزان با آن ها درگیر هستید را مطرح کنم.

ابتدأ سالروز حماسه عظیم مردمی 9 دی را محضر شما مردم انقلابی تبریک عرض می‌کنم. روزهای سال، به طور طبیعی و به خودی خود همه مثل همند؛ این انسانها هستند، این اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدت هاست که یک روزی را از میان روزهای دیگر برمی‌کشد و آن را مشخص می‌کند، متمایز می‌کند، متفاوت می‌کند و مثل یک پرچمی نگه می‌دارد تا راهنمای دیگران باشد روز نهم دی ماه  88 هم از همین قبیل است. نهم دی با دهم دی فرقی ندارد؛ این شما مردم هستید که ناگهان با یک حرکت  که برخاسته‌ی از بصیرت است، از دشمن‌‌‌‌‌شناسی است، از وقت‌‌‌‌‌شناسی است، از حضور در عرصه‌ی مجاهدانه است که روز نهم دی را متمایز می‌کند.

در روزهای بعد انتخابات ریاست جمهوری دهم دشمن قصد داشت تا با نفوذ در کشور و با همکاری عده ای فریب خورده در داخل، صدمه‌ای اساسی به کشور بزند و به خیال خودشان انقلاب اسلامی را دچار چالش کنند که به یاری حضرت حق این فتنه که با صحنه‌گردانی امریکا و انگلیس و وطن فروشان داخلی همراه بود با جوشش مردم حسینی ما روبه رو شد و همچون گذشته، دشمن در مواجه با مردم جمهوری اسلامی ایران شکست سنگینی را متحمل شد.  در این میان باز هم رهبری عظیم الشان بودند که یک تنه در مقابل دشمنان قسم خورده این مرز و بوم ایستادند و با یاری شما صاحبان اصلی انقلاب، کشور را از خطرات حفظ کردند.

اما بحث دیگر این است که کسانی که با همراهی دشمنان چندین ماه در کار کشور اختلال ایجاد کردند نظم و امنیت عمومی را برهم زدند و بیانیه می‌دادند که افرادی در کشور آشوب ایجاد کنند باید به اشد مجازات محکوم شوند تا شاید به سزای تنها گوشه ای از اعمالشان که برای نظام و مردم هزینه های سنگین ایجاد کردند برسند.

این خواست مردمی است که در عاشورای 88 به مقدساتشان اهانت شد و در نهم دی ماه مشت محکمی بر دهان دشمنان و سران فتنه زدند.

تجربه برجام

ما مسلمان‌ها به اینکه محور تمامی تحولات کره خاکی، خداوند است باور قلبی داریم به اینکه همه چیز در گرو اراده اوست ایمان داریم. بنیانگذار این انقلاب حضرت امام خمینی(ره) نیز با همین نگرش توانست آن حکومت فاسد و فاسق را که مستکبرین جهان پشت آن بودند را از میان ببرد و با ترسیم آرمان های انقلاب، جمهوری اسلامی را تشکیل داد و با عدم اعتماد به قدرت های جهانی کشور را در مقاطع حساس و بحرانی پیش بردند و این مسئله را بارها بارها برای ما ثابت کردند که همه چیز در اراده حضرت حق هست. او با این ایمان، به جنگ ابرقدرت‌ها رفت و دیدیم که چگونه با دست خالی و تنها با اعتقاد و التزام عملی به توحید، یک به یک دشمنان را از سر راه برداشت، و این راهبری، با همین اعتقادات و نگرش توحیدی و پیاده سازی آن گفتمان انقلابی حضرت روح‌الله  در دستان مقام معظم رهبری(دامت برکاته) به این نقطه رسیده است.

برای ذکر نمونه‌ی این نگرش در خاطر شما عزیزان یادآوری می‌کنم صحبت‌های مقام معظم رهبری(دامت برکاته) در ابتدای مذاکرات منتهی به برجام، ایشان فرمودند: «بنده همچنان که گفتم خوشبین نیستم من فکر نمی‌کنم این مذاکرات آن نتیجه که ملت ایران انتظار دارد را بدست بیاورد لکن تجربه است پشتوانه تجربی ملت ایران را افزایش خواهد داد.»

نفوذ

بخش دیگری که می‌خواهم خدمت شما مردم زحمتکش و فهیم خیرآباد عرض کنم مربوط می‌شود به مقوله «نفوذ» که مقام معظم رهبری(دامت برکاته) در این چند سال اخیر بارها به آن اشاره کردند ولی ظاهرا برای مسئولین اجرایی کشور زیاد حائز اهمیت نیست. دشمن در گذشته به دنبال آن بود که از راه‌های مختلف، موفق به نفوذ نظامی در کشور ما شود تا دست به چپاول و غارت بزند الحمدالله ما در این زمینه به واسطه خون‌های ریخته شده شهدای بلند مرتبه‌مان و تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) که سرتاسر این کشور مشغول حفاظت و جان‌فشانی هستند  این کشور را از دست‌درازیها و هجوم مستکبران حفظ کردیم .

دشمنان، راهبردهای دیگری را برای رسیدن به خواسته‌هایشان برگزیده‌اند و راه های منجر به نفوذ را عوض کرده‌اند، ما نیز باید نسبت به این مسئله آگاه باشیم و همواره نباید نسبت به دشمنان که تنها هدفشان نابودی این مرزو بوم و مردمان غیورش هست خوشبین باشیم.

اقتصاد مقاومتی

ما در داخل ظرفیت‌های عظیمی در حوزه‌هایی چون صنعت، کشاورزی، انرژی، علم و فناوری و غیره داریم که می توانیم با بها دادن و سرمایه‌گذاری در این منابع داخلی و اعتماد به نیروهای متخصص و متبحر و همچنین نیروی کارگر داخلی، کشور را به قله‌های پیشرفت برسانیم و خودمان را از وابستگی به خارج برای چرخیدن چرخ معیشت مردم نجات دهیم.

بظور مثال در همین بحث اخیر خرید کشتی توسط دولت از کشور کره؛ بعد از این قرار داد متخصصین و شرکت های داخلی در رادیو و تلوزیون مصاحبه کردند و گفتند ما در داخل میتوانستیم بیش از 80 درصد این ساخت کشتی ها را انجام دهیم و اگر این به کشور خودمان واگذار می‌شد برای 5 هزار نفر شغل ایجاد میشد! یکی از مصداق‌های نفوذ همین است که ما را نسبت به آنچه در داخل داریم بی‌توجه می‌کند و همین می‌شود که فرصت 5 هزار شغل در مناطق محروم جنوبی کشور از دست می رود و پولی که باید سر سفره مردم عزیز و زحمتکش ما بیاید با عدم استفاده حداکثری دولت از منابع داخلی، به جیب مردم کشورهای دیگر می رود.

متاسفانه در این دولت نمونه های دیگری هم وجود دارد مانند همین بحث خرید هواپیما با هزینه‌های بسیار سنگین، درست است ما به هواپیما نیاز داریم، کسی هم منکر این نیست، ولی آیا واقعا نصف این هزینه ها را ما اگر در اختیار مهندسان و دانشجویان متخصص داخلی در این حوزه قرار می‌دادیم نمی توانست این ذهن موشک‌ساز و ماهواره‌ساز هواپیما هم بسازد؟! بنده در بدنه دانشجویی هستم می گویم اگر توجه شود و اعتماد صورت بگیرد و اعتبار قرار دهند حتما می‌شود اما متاسفانه برخی کلید حل مشکلات کشور را، در اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخل نمی‌بینند و دیدید که همه چیز را به برجام گره زدند و در آخر هم طرف مقابل با وقاحت تمام تحریم‌های ظالمانه را ده سال دیگر تمدید کرد.

اقتصاد مقاومتی که رهبری انقدر تاکید دارند یعنی همین ارزهایی که از کشور خارج می‌شود برای واردات کالاها یا خدماتی که ما خود در داخل توان تولید آن را داریم، صرف رونق کسب و کار در مناطق کوچک مانند همین خیرآباد شود بجای قرارداد با کشورهای خارجی بیاییم این هزینه را خرج راه اندازی کسب و کار و تولید در این مناطق کنیم تا برای جوانان و مردم این مناطق کوچک هم اشتغال‌زایی کنیم و هم اینکه به عمران و آبادی این مناطق کمک کرده باشیم.

اگر جلوی حقوق‌های نجومی گرفته شود و سرمایه آن مدیریت شود شاهد آن خواهیم بود که در منطقه ای مانند خیرآباد کارخانه های تولید اجناس مورد نیاز داخلی احداث می شود که نیروی انسانی و فکری آن را همین مردمان منطقه تامین خواهند کرد.

درپایان ضمن تشکر از شما نمازگزاران و مسئولین ستاد برگزار کننده نماز جمعه یادآور می‌شوم تمام مشکلاتی که مطرح شد گره ایست که می‌شود با همکاری شما و مسئولین حل شود در صورتیکه که شما مردم زحمتکش پیگیر برطرف کردن مشکلات باشید و مدام از مسئولین مطالبه کنید، چرا که بعضا مسئولین درگیر روزمرگی شده و از مشکلات شما مردم غافل می‌شوند.

 

نثار روح شهدای این انقلاب مخصوصا شهدای والامقام مدافع حرم و شادی روح بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی(ره) و سلامتی مقام عظمای ولایت رهبر انقلاب اسلامی صلواتی مرحمت فرمایید.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

سفر راهیان نور ۱۴۰۱

💫برای وطن 💫 🔸 آغاز پیش ثبت نام پانزدهمین دوره راهیان نور دانشگاه آزاد اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *