شهدا پیامی آورده اند…

روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح بنا به تقاضای جمع کثیری از شهروندان تهرانی به‌ویژه جوانان عزیز جهت تجدید میثاق با شهیدان دفاع مقدس از جمله شهدای خط‌شکن و غواص تازه تفحص شده و اصرار بر تشییع این عزیزان قبل از مرحله شناسایی نهایی، اقدام به برگزاری یک مراسم تشییع می‌کند.

13940321_0129942

در اجابت به درخواست این شهروندان و جوانان مشتاق تهرانی، به اطلاع می‌رساند مراسم تشییع 270 شهید تازه تفحص شده، روز سه‌شنبه 26 خرداد ماه ساعت 4 بعد از ظهر از میدان بهارستان مقابل درب غربی مجلس شورای اسلامی ایران به‌سوی معراج الشهدای تهران انجام خواهد شد.

روز سه‌شنبه 26 خرداد ماه مصادف است با سالروز شهادت 4 تن از سربازان و پیشگامان مبارزه با کاپیتولاسیون آمریکا، یعنی شهیدان بخارایی، امانی ، صفارهرندی و نیک‌نژاد می‌باشد.

11417291_777659849021268_886635749_n

چندی پیش پیکر مطهر 270 شهید دفاع مقدس، که طی عملیات اخیر تفحص کشف شده‌اند از طریق مرز شلمچه وارد کشور شدند. این شهدا با تلاش کمیته جستجوی مفقودین در عملیات تفحص در جنوب عراق فاو، ابوفلوس، شلمچه، مجنون و زبیدات کشف شدند. پیکر 175 شهید از این 270 شهید تازه تفحص شده، جمعی از غواصان شهید عملیات کربلای4 بودند.

سردار باقرزاده در این رابطه گفت: پیکر این شهدا متعلق به غواصان جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس است که در عملیات کربلای4 با دستان بسته توسط نیروهای بعثی به شهادت رسیدند. برخی از پیکرهای مطهر این شهدا کشف شد که هیچ جراحتی نداشت و متوجه شدیم که آنها زنده به گور شدند.

سردار باقرزاده با اشاره به حضور نمایندگان مجلس در تشییع پیکر پاک 270 شهید دفاع مقدس، گفت: این مراسم همزمان با سالروز شهادت شهدای موتلفه با مراسم مدیحه سرایی اهل بیت عصمت و طهارت آغاز خواهد شد.

همچنین مراسم وداع با شهدای غواص (مدافعان عزت) و محفل تجدید پیمان با ایشان فردا شب ساعت۲۰ الی۲۲ در محل نماز جمعه دانشگاه تهران نیز برپا خواهد بود

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح از ملت شریف ایران و مسئولان برای حضور در این مراسم دعوت کرد.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

اردوی اربعین ۱۴۰۲

  📌  کاروان دانشجویی طرح خادمی اربعین حسینی   نکته: خواهشمند است پس از تکمیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *