معرفی طرح «دانشجو سلام» بسیج دانشجویی | شهریور 1394

طرح دانشجو سلام، طرح استقبال دانشجویی بسیج دانشجویی از دانشجویان جدید الورود به دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال است که پس از برگزاری چند دوره در سالهای گذشته، اکنون با رفع نقایص و پیشرفت های تجربی، که از برگزاری این طرح در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال حاصل شده است، به یکی از مهمترین کارویژه های بسیج دانشجویی حوزه بقیة الله الاعظم (عج) تبدیل شده است.

این طرح توسط بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از ایده به مرحله اجرا رسیده است. لازم به ذکر است کلیت طرح برای مسولین پایگاه های بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال تشریح شده است و هر یک از پایگاه ها (دانشکده ها) بر اساس ظرفیت اجرایی، نیروی انسانی و به اقتضای همراهی مسؤولین دانشکده، طرح دانشجو سلام بسیج دانشجویی را توسط دانشجویان دلسوز و مخلص بسیجی اجرایی خواهند کرد.
اهمیت این طرح را از وجوه مختلفی می توان بررسی کرد؛
– استفاده از ظرفیت عظیم حضور دانشجویان جدید الورود به دانشگاه، با توجه به یکی از مهمترین تکالیف بسیج دانشجویی یعنی جذب، اهمیت بسیاری پیدا کرده است که بسیج دانشجویی به عنوان اولین برخورد با دانشجوی جدید الورود به راهنمایی و همراهی با دانشجو در مراحل ثبت نام می پردازد. بی اطلاعی از ساز و کار ثبت نام دانشگاه بالاخص در مراحل اداری، نبود نظم در مراحل ثبت نام و نا آشنایی با محیط دانشگاه یکی از بزرگترین مشکلاتی است که در ابتدای ثبت نام، دانشجویان با آن روبرو هستند که بسیج دانشجویی با طرح دانشجو سلام، ضمن یاری رسانی به مسؤولین و کارکنان دانشگاه ، کمک بسزایی به دانشجویان در اولین گام می کند.

– بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با توجه به هماهنگی های بعمل آمده با دانشگاه، فرمی را در بین فرمهای ثبت نامی دانشجویان جدید الورود پیش بینی کرده است. فرمی که پس از مهندسی اطلاعات و با ادغام فرم «توانمدی» و «عضویت» بسیج دانشجویی، تبدیل به «فرم معرفی و ارزیابی دانشجویان» شده است که اهمیت این فرم از این جهت است که اطلاعات مهندسی شده ای که نیاز است، از دانشجوی علاقه مند به عضویت در بسیج دانشجویی، در اختیار معاونت جذب و سازماندهی قرار خواهد گرفت. این فرم ها پس از پایان طرح دانشجو سلام توسط بسیج دانشجویی و توسط مسؤولین پایگاه ها و معاونت‌های جذب و سازماندهی هر پایگاه، بررسی و تبدیل به یک بانک اطلاعاتی ارزشمند و محفوظ برای بسیج دانشجویی خواهد شد تا ساز و کار جذب به تشکیلات بسیج دانشجویی تسریع، تسهیل و جدی تر پیگیری شود. لازم به ذکر است این فرم به معنی عضویت و تشکیل پرونده در بسیج دانشجویی نیست و صرفاً جهت معرفی و ارزیابی دانشجویان است.

– دانشجویان پس از طی روال اداری به مرحله انتخاب واحد و ثبت نام اینترنتی می رسند که دانشجویان با تجربه بسیج دانشجویی با حضور به عنوان مشاور و راهنما در کنار دانشجویان در یکی از مهمترین مراحل ثبت نام به ایشان کمک بسزایی خواهند کرد.

 

ذکر چند نکته:

طرح دانشجو سلام، یکی از فعالیت های بسیج دانشجویی حوزه بقیة الله الاعظم (عج) است و از ایده تا اجرا و حاضرین در طرح دانشجو و اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال هستند که بدون هیچ چشم داشتی و از روی دغدغه و روحیه بسیجی و دلسوزانه خود در این طرح شرکت دارند.

 

– دانشجویان جدید الورود، مسؤولین دانشگاه و کارکنان محترم، بسیجیان دانشجویی را که در طرح دانشجو سلام بسیج دانشجویی و استقبال دانشجویی شرکت کردند را فقط از روی کارت های شناسایی مخصوص طرح شناسایی خواهند کرد.

card_9cm_5

فرم مهندسی شده بسیج دانشجویی که تحت عنوان «فرم معرفی و ارزیابی مشخصات دانشجویی جهت معرفی به بسیج دانشجویی» در مدارک ثبت نام دانلود شده از سایت دانشگاه، موجود است، فقط به نماینده بسیج دانشجویی در مراحل ثبت نام تحویل داده می‌شود و پس جداسازی به تفکیک هر دانشکده برای بررسی به مسولین پایگاهها و نیروی انسانی پایگاه ها تحویل داده خواهد شد.

 

سؤوالات خود را درباره طرح دانشجو سلام از مسؤولین پایگاه ها پرسیده یا در نظرات همین نوشته درج فرمایید.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

بازدید علمی از پزشکی قانونی ویژه برادران ۱۴۰۲

  💢 بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال دانشکده علوم انسانی و الهیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *