هزینه‌های هنگفت حضور میرزاده در واحد تهران شمال/عدم پاسخگویی در بدنه مسئولیتی دانشگاه آزاد نهادینه شده

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران شمال در گفت‌و گو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در خصوص حضور میرزاده در واحد تهران شمال به بهانه جشن روز استاد گفت: این حضور در حالی صورت می گیرد که دانشجویان در جریان این برنامه نیستند و از طرفی هزینه های هنگفتی از سوی مسئولان دانشگاه برای فقط چند ساعت برنامه صرف شده است!

سعید ابوالحسنی نژاد؛ سخنگوی شورای هماهنگی بسیج دانشگاه آزاد با بیان اینکه میرزاده مدتهاست که پاسخگوی دانشجویان و تصمیمات خود نیست، گفت: این اتفاق در حالیست که مشکلات زیادی در خصوص مسائل علمی و زیرساختی دانشگاه، فعالیتهای تشکلهای دانشجویی و فعالیت های سیاسی و حتی بر سر آیین نامه های ساختگی خود دانشگاه وجود دارد؛ آیین نامه هایی که خودشان میسازند، خودشان ابلاغ می کنند و برای خودشان مر قانون می شود و بارها از آن نام می برند؛ که این آیین نامه ها مر قانون است و باید اجرا شود.

وی ادامه داد: این آیین نامه ها اشکالات زیادی از لحاظ فنی و محتوایی بر اساس قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی دارد و در تقابل و تضاد صریح با بیانات رهبری و در برخی موارد با قوانین شورای انقلاب فرهنگی است!

ابوالحسنی تصریح کرد: در واقع هر خلایی در کار مسئولان دانشگاه در قبال فعالیت های انقلابی دانشجویان به وجود بیاید، برای محدودسازی تشکل های دانشجویی بالاخص بسیج دانشجویی آیین نامه و تبصره می اوردند و این چیزی جز محدودسازی تشکلهای انقلابی و متعهد نیست.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران شمال با بیان اینکه مدت هاست دانشجویان بسیجی در کمال آرامش خواستار پاسخ گویی مسئولین هستند، گفت: رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان تاکید کردند مسئولین باید پاسخگو باشند، ولی متاسفانه آقای میرزاده و مسولین دانشگاه آزاد هیچ وقت به سوالات دانشجویان در قبال تصمیمات و محدودسازی ها پاسخ ندادند. مثل حضور امروز میرزاده و هیأت همراه که بدون حضور و اطلاع دانشجویان صورت می گیرد، و این در حالی است که بسیاری از دانشجویان مسائل و مشکلات مختلفی دارند؛ مسائلی چون افزایش شهریه و زیرساخت های درسی، امکانات کلاس مثل آزمایشگاه، بحث ساخت و سازها، پارکنیگ و وضعیت علمی و اساتید و هیئت های علمی و برنامه ریزی درسی و…

وی خاطرنشان کرد: پس از دعوت حجت الاسلام مصلحی برای حضور در برنامه بزرگداشت شهدای دانشمند هسته ای، دانشگاه آزاد، بسیج دانشجویی را بابت لغو سخنرانی و برنامه فاتحان ثریا تحت فشار گذاشت و از حضور ایشان بشدت ممانعت کرد. فشار و مخالفتی که از سوی مسولین سازمان مرکزی اعمال شد و هیچکس پاسخگو نبود! از آن زمان تاکنون آیین نامه های ساختگی ای که شاید قبلا در دانشگاه اجرا نمی شد، اکنون در دانشگاه اجرا می شوند. آیین نامه هایی که خلاف بیانات رهبری مبنی بر تسهیل فعالیت دانشجویی توسط مسولین، برنامه های فرهنگی را در بروکراسی اداری، نامه نگارهای و کاغذبازیهای اداری پاس کاری می کنند و این نشان می دهد که بعد از این برنامه سیاسی، دانشگاه رویه اش را مشخصاً تغییر داده است.

ابوالحسنی به هزینه های هنگفتی که در دانشگاه در راستای این حضور و ضیافت صورت گرفت، اشاره کرد و گفت: میرزاده بدون هیچ گونه پاسخگویی و اطلاع رسانی به دانشجویان امروز به این دانشگاه می آید.

سخنگوی شورای هماهنگی بسیج دانشگاههای آزاد تهران بزرگ با بیان اینکه دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد مدت هاست در پی مطالبه و صحبت با میرزاده هستند، ادامه داد: در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب در سال قبل نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد صحبت هایی را مطرح کرد، ولی هنوز هیچ پاسخی به این صحبت ها داده نشده است.

وی افزود: این مباحث و‌ مطالبات در خود جلسات دانشگاه ها و حتی روسای دانشگاه از جانب مسولین بسیج دانشجویی هم مطرح شده و مسئولان دانشگاه هم می گویند این قانونی است که ابلاغ ریاست دانشگاه آزاد و معاونت فرهنگی است.

ابوالحسنی با اشاره به ایجاد یک آیین نامه جدید در دانشگاه آزاد که خلاف بیانات مقام معظم رهبری است که فرمودند مسئولین دست تشکل های دانشجویی انقلابی را باز بگذارند و فضا را برای کار کردن نیروهای انقلابی و اسلامی آماده کنند، گفت: طبق این آیین نامه علاوه بر برنامه های سیاسی، تمام برنامه های فرهنگی، اجتماعی نیز باید داخل هیأت نظارت مطرح شود و بعد شورای فرهنگی آنرا تصویب کرده و بعد اجرایی شود که بسیج دانشجویی به هیچ وجه زیر بار این آیین نامه نخواهد رفت!

مسئول بسیج دانشجویی واحد تهران شمال خاطر نشان کرد: این قانون بعد از انتصاب مدیر جدید تشکلهای اسلامی سیاسی دانشگاه اتفاق افتاد و بلافاصله یک سری انتصاباتی هم صورت گرفت که شنیده میشود افراد منصوب شده از نزدیکان به فتنه هستند. این درحالیست که حکم فعالین فتنه در قالب روزنامه و خبرگزاری رسمی دانشگاه آزاد که به جرم اقدام علیه امنیت ملی بوده است نیز، به تازگی صادر شده است.

وی با بیان اینکه امید است این رویه ها و تصمیمات ارتباطی به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده نداشته باشد، گفت: با وجود تمامی این مسائل بسیج دانشجویی هم چنان فعالیتش را در چارچوب قانون ادامه می دهد و تنها بیانات رهبری برای ما مطاع و نصب العین است، بر حسب وظیفه ای که داریم در کنار فعالیت علمی و فرهنگی فعالیت سیاسی را به دور از سیاست زدگی و سیاست بازی ادامه می دهد.

ابوالحسنی به آیین نامه تقویت توسعه و تشکیل بسیج دانشجویی اشاره کرد و افزود: بند ۸ آیین نامه اجرایی بسیج دانشجویی تنها جایی است که صحبت از مجوز و هیأت نظارت به میان آمده و در قبال دیگر فعالیت ها بسیج دانشجویی اعم از سیاسی و فرهنگی و علمی تنها نیاز به اطلاع دانشگاه است.

وی در ادامه با اشاره به رجوع دانشجویان به دفتر بسیج داشنجویی و تقاضای آنها برای مطالبه کردن مشکلات گفت: بسیج دانشجویی همواره از مسئولان دانشگاه موضوعات و مشکلات را مطالبه می کند، ولی به هیچ وجه پاسخ درستی به انها داده نمی شود. این عدم پاسخگویی در بدنه مسئولیتی دانشگاه آزاد نهادینه شده و تنها کار خودشان را می کنند. ما از مسئولان می خواهیم که حداقل نسبت به مشکلات بی تفاوت نباشند.

مسئول بسیج دانشجویی واحد تهران شمال گفت: در قبال هزینه های چند صد میلیونی امروز، تنها با یک صدم یا یک دهم آن، میشود چند برنامه فرهنگی و اثرگذار برای روز معلم و دانشجویان برنامه ریزی کرد و یا مسائل و‌ مشکلات آنها در دانشگاه را رفع کرد. بسیج دانشجویی تهران شمال طبق رسالت خودش از مسئولین خواستار پاسخگویی است و امیدواریم همیشه مانند این روزها که به خاطر حضور یک روزه آقای میرزاده بحث رسیدگی به دانشگاه به صورت فوری در هرحال پیگیری است و بهانه کمبود بودجه نیز به گوش نمیرسد، به دانشگاه و دانشجویان رسیدگی شود.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

اردوی اربعین ۱۴۰۲

  📌  کاروان دانشجویی طرح خادمی اربعین حسینی   نکته: خواهشمند است پس از تکمیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *