کارگاه موضوعی روش تحلیل سیاسی برگزار شد

کارگاه پنج شنبه 7 آبان و پنج شنبه 14 آبان ماه طرح تربیتی نجوا به موضوع روش تحلیل سیاسی اختصاص داشت که استاد دکتر عباسعلی رهبر دکترای علوم سیاسی و استادیار و عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی و نویسنده کتاب «روش تحلیل سیاسی» به تدریس کتاب مذکور و ذکر مقدماتی در این حوزه پرداختند.

همچنین کتاب ارزشمند روش تحلیل سیاسی در این کارگاه به اعضا و حاضرین در جلسه نیم بها ارائه شد.

روش تحلیل سیاسی با مثالهای عینی اعم از: واقعه کربلا، ماجرای زیبر، ماجرای قائم مقامی امام خمینی (ره)، مدیریت و رهبری امام خامنه‌ای (حفظه الله)، فتنه ۸۸، اتفاقات برجام و مجلس، یکشنبه سیاه در مجلس و… بررسی و تدریس شد.

در پایان جلسه برادران استاد رهبر ضمن اشاره و بیان نکات تحلیلی و اهمیت شاخص در تصمیم گیری، تقسیر و تحلیل وفایع با قرائتی از کتاب «عاقبت به خیری» و اشاراتی به تاریخ اسلام ، این کتاب را به بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال هدیه کردند.

همچنین استاد  عباسعلی رهبر پس از پایان کارگاه روش تحلیل سیاسی خواهران در طرح تربیتی نجوا ضمن تقدیر از این طرح و دعا برای همه اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، هزینه تهیه کتاب «غرب و تجدید حیات اسلام» را برای دانش پژوهان بسیجی حاضر در طرح نجوا متقبل شدند. لازم به ذکر است ایشان در خلل کارگاه روش تحلیل سیاسی خواهران این کتاب را که به قلم خود ایشان نوشته شده است معرفی کردند.

لازم به ذکر است درسگفتارهای این کارگاه و کارگاه های موضوعی دیگر طرح تربیتی نجوا ویژه اعضای بسیج دانشجویی ارائه شده است و بزودی در وبگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی منتشر خواهد شد.

طرح تربیتی نجوا (تربیت نیروی جوان مؤمن و انقلابی) یک طرح استاد محور و کتاب محور با دو سرفصل اصلی شامل «آموزش اصول عقاید و مبانی اندیشه اسلامی با محوریت کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» و «تاریخ معاصر و جریان شناسی تاریخی» همراه با «کارگاه‌های موضوعی» با حضور اساتید فکری جبهه انقلاب از مهرماه سال ۱۳۹۳ در بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با هدف تربیت نیروی جوان مؤمن و انقلابی آغاز شده است و تا کنون ادامه دارد.

برای دریافت صوت کارگاه برادران اینجا کلیک کنید.

مطالعه درسگفتارها

 32442 (1)

32442 (2)

32442 (3)

32442 (4)

32442 (6)

32442 (7)

32442 (8)

32442 (5)

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

اردوی اربعین ۱۴۰۲

  📌  کاروان دانشجویی طرح خادمی اربعین حسینی   نکته: خواهشمند است پس از تکمیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *