گزارشی مشروح از جلسه تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی

مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار صبح روز سه شنبه 11 خرداد در سالن اجتماعات پردیس حکیمیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد.

* میهمانان و آغاز مراسم:

این مراسم با شکوه شاهد حضور میهمانانی بود که همراه اعضای بسیج دانشجویی و دانشجویان ادوار در کنار هم جمع شده بودند…

مسئول محترم سازمان بسیج دانشجویی کشور جناب آقای گودرزی؛

جناب آقای هدایتی از مسئولین معاونت بازرسی و امور تشکیلات ناحیه تهران بزرگ از سازمان بسیج دانشجویی؛

پدر و مادر بزرگوار دانشجوی بسیجی و شهید مظلوم فتنه امیر حسام ذوالعلی (دانشجوی ترم الهیات واحد تهران شمال)؛

حجت الاسلام و المسلمین حکمت ارجمند از اساتید دلسوز و همراه مجموعه و مسئولین تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین؛

جناب آقای نادعلی مسئول سابق بسیج دانشجویی ناحیه تهران بزرگ و معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج شهرداری؛

برادران بسیجی آقایان میران، باقرزاده و مهدیان فر مسئولین اسبق حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال؛

جناب آقای قیومی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال؛

جناب آقای سعدیان مدیر کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال؛

جناب آقای دکتر فتحی مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال؛

و اساتید ارجمند جناب آقایان مکری و البرز و سرکار خانم ارجمندیان

و دیگر اساتید و میهمانان گرامی که با حضور خود محفل بسیجیان را نورانی کرده بودند و برای ایشان قوت قلب شده بودند. همچنین از اتفاقات خوش یمن این جلسه حضور دانشجویان و بسیجیان ادوار پیشین بسیج دانشجویی در کنار اعضا و دانشجویان فعلی مجموعه بسیج دانشجویی بود.

مراسم با اندکی تأخیر با قرائت کلام الله مجید آغاز شد و پس از آن مجری با قرائت پیام تاریخی حضرت روح الله رحمت الله علیه برای تشکیل بسیج دانشجویی و طلبه مراسم را به نام و یاد امام معطر کردند. سپس نماهنگی از شرح احادیث اخلاق رهبر معظم انقلاب با عنوان «بهترین بندگان خدا چه کسانی هستند؟» پخش شد.

* سخنرانی حجت الاسلام حکمت و سخنرانی برادر بسیجی ابوالحسنی نژاد:

IMG_1251پس از آن جناب حجت الاسلام و المسلین حکمت به عنوان استاد و اولین سخنران این جلسه پشت تریبون قرار گرفتند و با بیان حدیثی از امام علی علیه السلام با مضمون يا معشر الفتيان حصّنوا اعراضكم بالادب و دينكم بالعلم فرمودند؛ در ماه شعبان هیچ شهادت و اندوهی از اهل بیت وارد نشده پس هنوز تبریک روز جوان و اعیاد شعبان وارد است و روز جوان را به شما جوانان پرشور تبریک می گویم. گرچه هر روز ، روز شما جوانان است با این نشاط و خدا را شکر بگویید. حدیث را ترجمه کنم که آقا امیرالمومنین علیه السلام فرمود: ای جماعت جوان، حصنوا، حفظ کنید و در قلعه قرار بدید ، اعراضكم، آبروهایتان را… بالادب، با ادب و دینتان را با علم… آخرالزمان است دیگر، شنیدید که نگاه داشتن دین در آخرالزمان مثل نگاه داشتن آتش در دستان است؛ و اتفاقاً در دانشگاه بیشتر و در دانشگاه آزاد تر…!

حجت الاسلام حکمت ادامه دادند: حقیر بواسطه ارتباط با مجموعه شما در جریان مشکلات هستم و طلب غفران دارم برای کسانی که غفلتاً از ایشان دلخور هستیم. خاطرم هست در مراسم تکریم و معارفه سال قبل نکات تشکیلاتی ذیل آیه 200 آل عمران را مطرح کردیم و اگر توفیق شد این حدیث را پیش خواهیم برد. رفقا هر کدام از ما در این شجره طیبه نسبت به یکدیگر ، آبروی همدیگر هستیم و آبرو ها را حضرت فرمود با ادب حفظ کنیم. سال به سال این دوستان بهتر شدند و همه مودب و با ادب هستند. بعد از آنی که جمع شدیم و آبروی هم شدیم؛ بسیج آّبروی این نظام و حکومت الله است. حتی نسبت به کلمه اش هم عرق داریم و حاضریم برای این کلمه هم جان دهیم.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به روند در پیش گرفته شده در بین مسئولین بسیج دانشجویی سابق از خداوند خواستند برادر بسیجی ابراهیمی هم امتداد همین راه را پیش بگیرند.

IMG_1328سپس مسئول سابق بسیج دانشجویی برادر بسیجی سعید ابوالحسنی نژاد در جایگاه قرار گرفت و با تشکر از حضور اساتید و دانشجویان بسیجی با اشاره وظایف و اولویت‌های بسیج دانشجویی گفت: تلاش شد تا اقدامات بسیج دانشجویی بر مبنای بیانات و مطالبات امام خامنه ای (حفظه الله تعالی) از بسیج دانشجویی، برنامه ریزی و اجرا شود و در اولویت امر نیز تربیت نیرو و جذب بود

در ادامه با اشاره به بار سنگین مسئولیت و زحمات اعضای بسیج دانشجویی گفت: تمام توان خود را گذاشتیم تا دچار غفلت نشده و بار سنگین مسئولیت مجموعه و وظایف ما در مجموعه به نحو احسنت انجام شود که قطعا بدون کمک اعضای مخلص بسیح دانشجویی و پیش از آن به لطف خدا و مدد شهدا بالاخص شهیدان بسیجی و دانشجویی ما شهید غلامرضا زوبونی و شهید امیر حسام ذوالعلی ممکن نبود

ابوالحسنی نژاد با اشاره به خلوص نیت اعضای بسیج دانشجویی افزود: تمام اعضای بسیج دانشجویی برای خدا و مخلصانه کار میکنند و درک اینکه اعضای بسیج دانشجویی با چه خلوصی ساعتها وقت گذاشته و زحمت میشکند آن هم بدون ذره ای چشم داشت مادی برای ذهن مادی سخت است و تنها خداست که میبیند و قطعاً مأجورند و حتماً این رزق و برکت کار مخلصانه برای خدا و در بسیج دانشجویی در زندگی تک تک ما مشهود است.

مسئول سابق بسیج دانشجویی گفت: پویایی بسیج دانشجویی به همین تغییرات است و قطعاً به نفع مجموعه است، بالاخص با همراهی اعضا با مسئول جدید و با حفظ ارتباط ادوار و دانشجویان فعلی که بسیج دانشجویی به آنچه بیش از پیش شایسته است برسند. ضمن اینکه این اولین بار است که در بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال بر سر انتخاب مسئول اجماع شکل گرفت که نشان از فهم و شعور تشکیلاتی و انتخاب و اجماع عقلانی دانشجویان در بسیج دانشجویی واحد است.

در اواخر صحبت ها مسئول سابق بسیج دانشجویی ضمن آرزوی موفقیت برای مجموعه بسیج دانشجویی در آینده ، از آرزوی و تلاش های شخصی برای تدفین شهید گمنام در دانشگاه گفت و از خداوند توفیق و تلاش برادر بسیجی آقای ابراهیمی در این جایگاه برای تحقق این امر مهم را خواستار شد. در پایان نیز نماهنگ «فرزند خمینی، فرزند حسینی» که بخشهایی از مراسم تشییع شهید گمنام در روز شهادت حضرت رقیه در سال 94 بود به نمایش درآمد.

در پایان مسئول بسیج دانشجویی ضمن تشکر از اساتید و دانشجویان بسیجی و مسئولین دانشگاه آزاد واحد، به مسئولین سازمان مرکزی دانشگاه آزاد توصیه کرد در مواجهه با بسیج دانشجویی تغییر رویه داده و دانشجویان بسیجی را در انجام وظایف و فعالیت هایشان یاری دهد.

* مراسم تقدیر از دانشجویان و اساتید و خانواده شهید ذوالعلی:

IMG_1457در ادامه با نمایش نماهنگی از بیانات رهبری پیرامون قدرشناسی و جایگاه ویژه جوانان حزب الهی، و با دعوت از اساتید و مسئولین حاضر در سالن از «دانشجویان بسیجی حائز رتبه علمی» از نظر معدل کل و «دانشجویان بسیجی فعال در برگزاری برنامه تشییع شهید گمنام» و «دانشجویان فعال در برگزاری اردوی بزرگ راهیان نور» در سال 94 با هدایایی یادبود، تقدیر و تشکر بعمل آمد.

در پایان از اساتید ارجمند سرکار خانم ارجمندیان استاد همراه مجموعه خواهران بسیج دانشجویی و حجت الاسلام و المسلمین حکمت استاد همراه مجموعه برادران در مجموعه بسیج دانشجویی، استاد سیامک البرز و همچنین خانواده گرانقدر شهید دانشجو امیر حسام ذوالعلی تقدیر و تشکر بعمل آمد.

* سخنرانی جناب آقای قیومی و سخنرانی جناب آقای گودرزی:

IMG_1482در ادامه جناب آقای دکتر قیومی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال ضمن تشکر از حاضرین و مسئولین ضمن تشکر از مسئول سابق بسیج دانشجویی گفت: بنده از گذشته ایشان را میشناسم و ایشان خیلی پیگیر و صبور و متعهد هستند و ان شالله موفق باشند و امیدوارم آقای ابراهیمی نیز در این مسئولیت موفق باشند و بنده تلاش میکنم بیش از توان تا جایی که امکانش هست این تعهد و فعالیت های بسیج دانشجویی را همراهی و یاری دهم.

پس از آن، با دعوت از آقای گودرزی مسئول محترم سازمان بسیج دانشجویی کشور، با توصیه و توجه به ایام باقی مانده ماه شعبان، ضمن تشکر از مسئول بسیج دانشجویی گفت؛ در مراسم تکریم و معارفه رسم بر این است که از نفری که زحمت کشیده تقدیر می کنند و به نفر جدید خیر مقدم می گویند؛ آقای ابوالحسنی از دوستان ارزشمند ما در مجموعه بسیج دانشجویی تهران است که اخلاص و حضور در صحنه و منطق و مطالباتشان زبانزد است هم خود او هم شما که کمک ایشان کردید که رشد و پیشرفت در مجموعه آزاد شمال ملموس است. تبریک می گوییم، این یکسال توفیق را در این سنگر به ایشان و به همه شما عزیزان. در بسیج تودیع نداریم و بسیجی کارش تمام نمی شود و از سنگری به سنگر دیگر منتقل می شوند و ان شالله در این راه موفق باشند به آقای ابراهیمی هم خوش آمد و تبریک می گوییم تا این مسئولیت سنگین را که به کمک شما ان شالله مجموعه را به پیش ببرد.

در ادامه با اشاره به آغاز کار مسول جدید حوزه بسیج دانشجویی گفت: از این فرصت استفاده می کنم چون مطلبی به ذهنم رسید که آقای ابراهیمی هم که بنای شروع کار دارند، درباره مسأله اصلی ما صحبتی داشته باشم. اگر از ما بپرسند که در بسیج دانشجویی مسئله تان چیست و همین سوال را از اقای قیومی و نهاد و دیگر بخش های دانشگاه آزاد بپرسند که شما دارید چه می کنید، سوای حقوقی که گرفته می شود و یا داوطلبانه وقت گذاشته می شود، مسئله اصلی تان چیست!؟ شاید سوال کلی و تکراری باشد ولی بازتعریف و راجع به آن بحث کردن جای کار دارد! ما برای بازبینی هدف و مسئله مان باید به اصل قیام و انقلاب برگردیم… امام فرمود نهضت برای اسلام محصور در جغرافیا نمیماند و ما برای اسلام قیام کردیم و میخواهیم پرچم لا اله الا الله را در تمام قله های دنیا به احتزاز در بیاوریم، ما از تشکیل حکومت اسلامی در سراسر دنیا، از گفتن و تشکیل دادن آن هیچ ابایی نداریم… اقا هم فرمودند هدف کلان جمهوری اسلامی احیای تمدن اسلامی است. پس با نگاه جهانی و کلان به دنبال هویت و عزت اسلامی هستیم.

IMG_1494وی ادامه داد: چالش های ما برای ترمیم نگاه درونی و بیرونی کشور سه نوع است؛ چالش اول اینکه دشمن نمی گذارد جامعه اسلامی در داخل و تمدن اسلامی را در دنیا، احیا کنیم چرا که منافعش در خطر خواهد افتاد. اگر جامعه اسلامی را تشکیل دادیم الگو خواهیم شد کما اینکه شدیم. سخنرانی اسفند 92 حضرت آقا را بخوانید که ما در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، چرا که ما مستقل هستیم و حرف نو داریم پس الگو خواهیم شد و انها نخواهند گذاشت، و دنبال توقف پیشرفت رشد علمی ما هستند. پس یک چالش اصلی دشمن است. مدل ها را عوض می کنند! یک بار با مبارزه، یکبار با مذاکره…! بعد از فتنه هشتاد و هشت، به این نتیجه رسیدند که از یک بعد نمی توان به جمهوری اسلامی ضربه زد، پس با تهدید، حمله اقتصادی، تهاجم فرهنگی، شکاف در حاکمیت و و و… همچنان در حال دشمنی هستند. دو سه سال ما را با مذاکره و رفع تحریم سرگرم کردند و روی کاغذ یک فضای ابهام آلودی به نام برجام نوشتند که هر چه خواندیم که برجام تحریم ها را چطور و کجا برطرف میکند به چیزی نرسیدیم! با اصل مذاکره مسئله نداریم و به عنوان راهکار می بینیم… اما سر چگونگی آن بحث داریم! ما یک کتاب با 75 سوال درباره برجام بر مبنا و شاخص منافع ملی طرح کردیم؛ لطفاً مسئولین به این سوالات پاسخ دهند اما هنوز پاسخی نگرفتیم و هم اکنون دشمن علیه ایران در حال مصوب کردن قوانین و تحریم های جدید است! اگر حمله نظامی نمی کند، نمیتواند! نه اینکه چون نمی خواهد! سخنرانی اوباما در دانشگاه آمریکن را بخوانید که گفت من برای اینکه ایران را متوقف کنم راهی جز مذاکره ندارم!

داود گودرزی در ادام و در تشریح چالش دوم گفت: جریانی از ابتدای انقلاب وجود داشته و دارد که مخواهند با مبانی غیر انقلابی کشور را توسعه دهند! بسیج دانشجویی هیچ دعوای سیاسی با جناح یا کسی ندارد و یک تشکل انقلابی است که فقط و فقط بر اساس آرمان های انقلاب صحبت می کند و اگر در چارچوب انقلاب، دولت یا کسی کار کند دستش را هم میبوسد و در عین حال به محض انحرف از آن چارچوب ها مطالبه، روشنگری و برخورد می کنیم! اگر از برجام هم می گوییم با شاخص انقلاب است! از دولتها بخواهیم مدل توسعه فرهنگی شما چه بود! چه نگاهی به آژادی، حقوق بشر، دموکراسی و.. داشتید! ما هم مبانی را بر مبنای انقلاب می گوییم! آنوقت این دو سوال راهگشا خواهد شد که در سی و هفت سال گذشته کجاها پیشرفت کردیم؟ چرا؟ کجا عقب ماندیم؟ چرا؟ چرا مقابه با فساد و عدالت اجتماعی محقق نمی شود؟ چرا خودکفایی در هسته ای و موشکی رخ داد اما در صنعت خودرو عقب ماندیم!؟ چرا وضعیت فرهنگی دانشگاه ها روز به روز بدتر می شود؟ مگر ما مسئولین و دستگاه ها و بودجه فرهنگی نداریم!؟ این سوالات باید مطرح شود! هر جا پبیشرفت در کشور مشاهده می شود چند جوان مومن و انقلابی نشستند و اتفاقی را رقم زدند. اگر معضلات اجتماعی دست و پای ما را گرفته است، اگر آمار طلاق اینقدر بالاست، اگر آمار رسمی معتادین اینگونه است، اگر محرومیت رفع نمی شود، اگر کسی باید حقوق هشتاد و صد میلیونی بگیرد اما دیگری محتاج نان شب باشد دلیلش چیست! پس چرا ما حرفی نمی زنیم! با مدل توسعه غربی و توسعه پایدار و نگاه با مدل غربی خواستید کشور را بسازید این خروجی اش شده است! در هر جلسه دانشگاهی خواستید تشریف بیاورید، هیچ حرف غیر علمی هم نمیزنیم و بحث میکنیم و ثابت میکنیم این آمار به دلیل نبود تفکر و دید انقلابی است! بعد مارا هم متهم می کنند! البت که ما برای شکم انقلاب نکردیم ولی قرار نبود کسی گرسنه باشد و نسبت به مردم بی تفاوت باشیم! به اسم جریان انقلابی نفوذ کردند و با مدل غربی خواستند کشور را بسازند! بحث کنیم ببینیم اندیشه انقلابی مترقی تر است یا اندیشه شما! نباید این را رها کرد، کلاس و مناظره و بحث و کرسی ازاد اندیشی که این مدل را بحث کنیم! آن وقت مشخص است که چه کسی برای مردم میخواهد کار کند!

IMG_1545وی افزود: چالش سوم این است که جریان انقلابی از لحاظ مبانی کم و کسر ندارد اما در عمل کم گذاشتیم و سستی کردیم! پروزه تعریف کنید با این عنوان «نقش مردم در اندیشه اما و آقا در اداره کشور» کل غرب و دموکراسی و اندیشمندان جمع شوند به گرد این اندیشه نمی رسند! اما انقلابیون چقدر این حرف را فهمیده اند! مردم باید در مادیات و معنویت زندگی کنند بنا فرموده رهبری درباره نظریه جامعه اسلامی آن با این پنج شرط: یکی استکبار ستیزی، یکی استقلال، دیگری ازادی، عدالت اجتماعی و کرامت انسانی! برای این تحقق این پنج شرط قیام کردیم.. اما کم گذاشتیم! راه مقابله با این چالشها چیست!؟ این است که جلوی دشمنی را بگیریم، مقابله با نفوذ کرده و از ورود جریان ضد انقلابی جلوگیری کنیم و از سستی هم خارج شویم و کار کنیم… راهش مسئله تربیت است! ما اگر کادر انقلابی بخواهیم داشته باشیم و نرم افزار انقلاب را بخواهیم تدوین کنیم راهی غیر از اینکه مسئله تربیت را جدی بگیریم نیست هر که آینده انقلاب را دوست دارد، شهدا را دوست دارد و میخواهد تکلیف شرعی ملی دینی را انجام دهد باید فکر کند که آینده انقلاب دست چه کسی است و نسل بعدی کسیت! اقا فرمودند نسل اینده را با چه شاخصی میخواهید تربیت کنید!

گودرزی مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور ادامه داد: حرف آقا این است که اگر می خواهید کشور و انقلاب را به اهدافش برسانید و اقتدار کشور حفظ شود هیچ راهی جز تمسک به گفتمان و روحیه انقلابی نداریم! کاری که دشمن به دنبال ان است یعنی بی تفاوتی ما و گرفتن روحیه انقلابی… باید خود را بسازیم! اول از همه باید انقلابی باشیم! یک مجاهد خستگی ناپذیر که تبعیت و نظم تشکیلاتی دارد و خود را فدا می کند؛ برای اهداف انقلاب! و فهم درست دارد و ایمان و اخلاق ویژگی هایش هستند و نسبت خود و ولایت را می داند و به فرموده آقا مثل شمع بسوزیم و به دیگران نور دهیم.

در پایان گودرزی با اشاره ب دیدار رهبری با مسئولین دانشگاه ها خطاب به مسولین دانشگاه گفت: حالا در دانشگاه یکی از بهترین بسترهای تربیت کادر اسلامی است! آقا فرمودند اگر می خواهید کار فرهنگی کنید باید تربیت کادر انقلابی کنید! چطور می شود؟ یکی بحثهای تعلیمی است که بسیج دانشجویی عمده وقت و توان را برای همین می گذارد. یکی هم عرصه مجاهدت است چرا که فقط با تعلیم نمی شود؛ مثل راهیان نور و جهادی و… اگر کسی دغدغه انقلاب دارد باید به این جوان ها میدان دهد و باید دانشجوی ایرانی در فعالیت دانشگاهی جرءت و جسارت طرح مسئله و مطالبه داشته باشند اگر جلو او حرفهاش و کرسی و نشریه و … را گرفتیم چطور مدیری برای کشور میشود! فضای کار را باید ایجاد کرد برای این جوانان… باید در شورای فهرنگی دانشگاه بنشیدید و مسئله را طرح کنید که برای انقلابی تربیت شدن اینها چه باید کنیم!

* مراسم تکریم و معارفه مسئول و سخنرانی مسئول جدید برادر بسیجی آقای ابراهیمی:

IMG_1553در ادامه با دعوت از مسئولین مراسم تکریم برادر بسیجی سعید ابوالحسنی نژاد مسئول سابق حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برادر بسیجی مسئول جدید معارفه شدند و حکم ایشان از سوی مسئول محترم سازمان بسیج دانشجویی تحویل ایشان شد.

در پایان برادر بسیجی جناب آقای ابراهیمی ضمن تشکر از حاضرین در جلسه و مسئولین سازمان و دانشگاه ضمن تشکر از مسئول سابق بسیج دانشجویی گفت: درباره برنامه ها و آرمان های بسیج دانشجویی جناب آقای گودرزی کاملاً روشن گری کردند و همه نکات را اشاره کردند و بنده هم تمام فعالیت هایی که آقای ابوالحسنی با فعل انجام شد بیان کردند با فعل ان شالله انجام خواهد شد ادامه خواهم داد و ان شاءالله با همراهی بسیجیان و حمایت مسئولین تلاش میکنیم منویات رهبر انقلاب سرلوحه فعالیت های ما قرار بگیرد

IMG_1619ابراهیمی در پایان ضمن تشکر از مسئولین واحد گفت: معتقد حمایتی که یک نهاد دانشگاهی باید از تشکل های دانشجوی انجام دهد باید بیش از این ها باشد دانشجویانی که در دانشکده ها به فعالیت های سیاسی و فرهنگی و علمی میپردازند دانشجویان ارزشی هستند که باید بیش از اینها حمایت شوند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در پایان ضمن تشکر از مسئولین و اعضای بسیج دانشجویی موفقیت برای مجموعه را با تلاش اعضا از خداوند متعال مسئلت کرد.

لازم به ذکر است لوح فشرده ای حاوی «تصاویر مراسم تشییع شهید گمنام»، «تصاویر راهیان نور»، «مجموعه صوتی رادیو راهیان» و «نماهنگ تشییع شهید با عنوان فرزند خمینی فرزند حسینی» در حاشیه مراسم توزیع شد.

IMG_1660

.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

بازدید علمی از پزشکی قانونی ویژه برادران ۱۴۰۲

  💢 بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال دانشکده علوم انسانی و الهیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *