گزارش زمان بندی فعالیت گروه جهادی مخلصین + اسناد

jahadi94_RGBیکی از مهمترین کارویژه های بسیج دانشجویی سفرهای معنوری و اردوهای جهادی است که علاوه بر کمک به محرومیت زدایی در مناطق محروم کشور اسلامی مان، یکی از مهمترین حرکت های معنوی و ارزشمندی است که می توان با هدف خودسازی به آن توجه داشت. بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نیز همچون سنوات گذشته پس از انجام مقدمات اردوی جهادی سال 1394 اقدام به طرح ریزی و برنامه ریزی جزئی و دقیق برای انجام این مهم، کرد تا ضمن بهره مندی از برکات معنوی این سفر، وظیفه خود را به نحو احسنت به انجام رساند.

با توجه به اهمیت موضوع و زحمات تیم جهادی و با توجه به شکل گیری گروه جهادی پیش از اردو، و همچنین اطلاع از زمانبندی و برنامه های پیش رو به همت مسؤولین تیم جهادی فعالیت های جهادی ذیل این مطلب به شکل روزانه بروزسانی خواهد شد تا ضمن اطلاع رسانی عمومی، جهادگران بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از روند پیشبرد کار نیز آگاه شوند:

jahadi94-map

منطقه هدف:

استان خراسان جنوبی، شهرستان زیرکوه

بخش زیرکوه و روستاهای تابعه

(فخرآباد و کلاته مهرک)

 :: دریافت پی‌دی‌اف شناسایی اول

  :: دریافت پی‌دی‌اف شناسایی دوم

  :: دریافت فرم ارزیابی و شناسایی میدانی

 

 

:: لازم به ذکر است آخرین رویداد به ترتیب تاریخ درج با رنگ قرمز مشخص شده است

 

mokhlesin

10 شهریور 1394 – آغاز حرکت گروه جهادی مخلصین به سمت منطقه هدف

 

7 شهریور 1394 – اعزام گروه پیش قراول و تدارکات به منطقه هدف

 

5 شهریور 1394 – برگزاری جلسه هماهنگی و توجیهی برادران در محل حوزه بسیج دانشجویی

 

30 مرداد 1394 پیگیری فعالیت‌های جهادی در منطقه و تعیین برنامه و مأموریت‌های تیم پیش‌قراول و آماده سازی مقدمات حرکت

 

21 مرداد 1394 اولین جلسه عمومی و توجیهی خواهران جهادگر و بسیجی حاضر در اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با حضور جانشین خواهر معاونت سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ برگزار شد.

 

10 مرداد 1394 جلسه هماهنگی، برنامه ریزی و تعیین فعالیت ها و رویکردهای فرهنگی جهادی (برادران) با حضور جمعی از جهادگران در محل حوزه بسیج دانشجویی برگزار شد. رویکر فرهنگی اردو در بخش برادران با تمرکز به مسئله تربیتی به کودکان، نوجوانان و جوانان و همچنین مسائل دینی و قرآنی با فرهنگ بومی و سبک زندگی اسلامی عملیاتی خواهد شد.

 

3 مرداد 1394 – جلسه تشریج فعالیت های شناسایی دوم و جمع بندی سفرهای شناسایی با حضور جهادگران حاضر در سفرهای شناسایی و مسؤولین جهادی و حوزه بسیج دانشجویی بقیة الله الاعظم (عج) در محل حوزه برگزار شد. این جلسه سه ساعت و نیمه با نهایی شدن پروژه های عمرانی و اولویت بندی آن، هماهنگی های قطعی شدن منطقه هدف (بخش زیرکوه) و روستاهای هدف و محل اسکان خواهران و برادران جهادگر (فخرآباد و کلاته مهرک)، زمانبدی اجرایی تا آغاز اردو، تعیین دوره های آموزش و افتتاحیه و… برگزار شد که مشروح جزئیات بزودی بر خروجی همین وبگاه قرار خواهد گرفت.

 

21 تیر 1394آغاز سفر شناسایی دوم جهادگران و حرکت به سمت منطقه زیرکوه خراسان جنونی

 

16 تیر 1394 جلسه مسئولین اردوی جهادی و اعضای شرکت کننده در سفر شناسایی دوم همراه با ضیافت افطار در محل حوزه برگزار شد که این جلسه ضمن ادامه روند برنامه ریزی جزئی برای اردوی جهادی، به بررسی برنامه های پیش رو در سفر شناسایی دوم و همگام سازی اطلاعات جمع آوری شده و مجموعه مطالبات خواسته شده از سفر شناسایی دوم، پرداخت.

 

9 تیر 1394 جلسه بررسی برنامه های فرهنگی و آموزشی همراه با تعیین مقدمات سفر شناسایی دوم

 

7 تیر 1394 – جلسه هماهنگی با مسؤولین جهادی سازمان بسیج دانشجویی و معاونت سازندگی برگزار شد. ضمن اینکه هماهنگی های لازم و عناوین اولیه دوره های آموزشی فشرده رایگان برای اعضا، با قرارگاه شهید باقری و هسته توانمندسازی حرکت های جهادی انجام شد.

 

30 خرداد تا 4 تیر 1394 – پس از اتمام امتحانات پایان ترم دانشجویان بیش از شش نوبت جلسه برای بررسی و تحلیل اطلاعات شناسایی اول سفر جهادی برگزار شد. در این جلسات ضمن برنامه ریزی جزئی تر و ورود به مسائل اجرایی تر پس از تدوین شرح وظایف مسؤولین جهادی بخش عمده ای مسؤولین اجرایی قبل، حین و بعد از اردوی جهادی معین شدند. در این جلسات اطلاعات شناسایی بسیار جزئی و تخصصی بررسی شد و بخش عمده ای از فعالیت های عمرانی و فرهنگی در منطقه بررسی و قطعی شد.

 

16 خرداد 1394 همزمان و به موازات جلسات برنامه ریزی، تصمیم به آغاز ثبت نام از دانشجویان متقاضی شرکت در اردوی جهادی گرفته شد. با توجه به برنامه ریزی از قبل صورت گرفته و تعیین زمانبندی اجرایی و برنامه ریزی برای سفر بنا بر این شد تا همزمان با انجام سفرهای شناسایی و جلسات برنامه ریزی، «گروه جهادی» شکل بگیرد. با توجه به اینکه معمولاً سفر جهادی در ایام تابستان برگزار می شود و دسترسی به همه دانشجویان کمتر است پس بنا بر این گذاشته شد تا در ایام امتحانات و قبل از آغاز ترم تابستان تبلیغات جهادی آغاز شود و پیش ثبت نام جهادگران متقاضی نیز انجام شود تا از این فرصت حداکثر بهره برده شود و همه دانشجویان در جریان قرار بگیرند. لذا تصمیم بر این شد تا با توجه به زمانبندی انجام شده ثبت نام به صورت اینترنتی و در قالب فرمی مهندسی شده به موازات دیگر فعالیت ها انجام شود. لازم به ذکر است پس از پایان مهلت ثبت نام و پس از جلسه توجیهی دوره های فشرده و آموزشی رایگان ویژه اعضای گروه جهادی با همکاری هسته توانمند سازی حرکت های جهادی (قرارگاه شهید باقری) برگزار خواهد شد.

 

10 خرداد 1394 – پس از جلسات هماهنگی و با توجه به اطلاعات جمع آوری شده از اردوهای گذشته و ترسیم شمای اولیه برنامه اردوی جهادی تابستان 94 اولین سفر شناسایی به موازات برنامه ریزی برگزار شد. این سفر با بررسی جزئی ترین مسائل مد نظر، با رویکرد عمرانی و فرهنگی برگزار شد که اهم فعالیت های آن منعطف به ارتباط گیری با مسؤولین دولتی منطقه و مسؤولین بسیج دانشجویی و سازندگی منطقه و تعیین پروژه های عمرانی و کسب شناخت لازم نسبت به اقتضائات فرهنگی و اجتماعی منطقه، بود.

 

1 خرداد 1394 – در آستانه فرارسیدن فصل تابستان و آغاز حرکت های جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال پس برگزاری جلسات هماهنگی ، نسبت به آغاز برنامه ریزی و ترسیم نقشه راه اردوی جهادی خود اقدام کرد.

 

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

بازدید علمی از پزشکی قانونی ویژه برادران ۱۴۰۲

  💢 بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال دانشکده علوم انسانی و الهیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *