گزارش مسابقه سازه ماکارونی(راندمانی)

این مسابقه به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال در راستای ایجاد نشاط علمی و رقابت در فضای آموزشی دانشگاه در تاریخ 19 مردادماه 1395 برگزار شد.
شروع جلسات هماهنگی و آماده سازی مسابقه توسط دبیر برگزاری، کارگروه جهاد علمی پایگاه بسیج دانشجویی جاوید الاثرحاج احمد متوسلیان(دانشکده زبان های خارجه و فنی مهندسی 2) در اواسط اردیبهشت 95 آغاز شد.image
ثبت نام مسابقات سازه ماکارونی (راندمانی) از روز 15 تیرماه تا 5 مردادماه به صورت اینترنتی انجام گرفت.
کارگاه آموزشی و عملی در راستای افزایش سطح مسابقه در دانش علمی و عملی برای دانشجویان توسط نفر اول کشوری مسابقات سازه ماکارونی و نفر سوم مسابقات جهانی جناب آقای مهندس میثم رفیعی برگزارشد که ثبت نام برای عموم تیم های شرکت کننده آزاد بود.
این کلاس به صورت فشرده در روز 7 مرداداز 8 صبح تا ساعت 19 در دانشکده زبانهای خارجه و فنی مهندسی 2 برگزار گردید که بادرخواست دانشجویان یک جلسه دیگر در هفته بعد آن ادامه یافت.
در طی مرحله تئوری این کارگاه مقدماتی از نقشه کشی سازه در اتوکد، مباحث لازم استاتیکی، ساخت سازه، قوانین مسابقه و نحوه بارگزاری وزنه ها آموزش داده شد و در مرحله دوم ساخت سازه به صورت عملی و بارگزاری وزنه ها برای تمام گروه ها انجام گردید و در پایان کلاس دانشجویان قادر به طراحی و ساخت یک سازه ماکارونی شدند.
داوران این مسابقه نیز آقایان دکتر احسان شکوری (دکترا مکانیک از دانشگاه تهران، مدیریت پژوهش دانشگاه و عضو هیات علمی رشته ی مکانیک) ، دکتر مسیح لقمانی (دکترا مکانیک از دانشگاه تهران و استاد درسهای ارتعاشات مکانیکی، دینامیک و دینامیک ماشین رشته ی مکانیک) و دکتر یوسف طراز جمشیدی (دکترا مکانیک از دانشگاه امیر کبیر و استاد درس های دینامیک و مقاومت۲ رشته ی مکانیک) بودند که متاسفانه دکتر شکوری علی رغم هماهنگی های انجام شده به دلیل مشکلات شخصی نتوانستند حاضرشوند.
آماده سازی محل مسابقات از صبح روز جمعه 15 مرداد توسط دانشجویان بسیج دانشجویی جاوید الاثر احمد متوسلیان  در دانشگاه حاضر شدند و شروع به آماده سازی محل مسابقه و فضا سازی مسابقه سازه های ماکارونی شدند.
با شروع مسابقه دانشجویانی که با حضور چشم گیرشان شور و هیجان در فضای آموزشی دانشگاه به پا شده بود و به تشویق تیم های شرکت کننده می پرداختند.
مراسم  با قرائت کلام الله مجید آغاز شد و پس از آن مجری با خواندن شعری در وصف امام رئوف علی بن موسی الرضا مراسم را معطر کرد. سپس نماهنگی از شرح سخنرانی رهبر معظم انقلاب با موضوع « تولید علم» که توسط دانشجویان بسیج دانشجویی آماده شده بود، پخش شد.
پس از آن  مراسم قرعه کشی توسط داوران با حضور تمامی شرکت کنندگان انجام گردید.
تمامی تیم ها سازه خود را که 3 ساعت قبل ازشروع مسابقه وزن کرده و پس از آن سازه شان را به محل قرنطینه تحویل دادند.
پس از قرعه کشی تیم ها به ترتیب اولویت های تعیین شده سازه های خود را از قرنطینه تحویل و در مسابقات شرکت دادند.
در این مسابقه سازه ها وزن های مختلفی را تحمل کردند که حداقل 15 کیلو و حداکثر ان 65 کیلو بود که بیشترین رانمان 315 برابر وزن سازه بود.
تیم های building trust اول و راه روشن دوم و mechatec سوم  شدند.
در پایان به تیم های اول تا سوم جوایز نفیس اهدا شد.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

بازدید علمی از پزشکی قانونی ویژه برادران ۱۴۰۲

  💢 بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال دانشکده علوم انسانی و الهیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *