دوره آموزشی نرم‌افزار Ansys Workbench

نرم افزار Ansys از نرم افزارهای المان محدود است . شما بعد از نصب نرم افزار قسمت های مختلفی مانند: Apdl و workbench و Fluent و … رو در اختیار دارید.

شما می‌توانید حل‌های مورد نظرتان را براساس کاربردهای متفاوت با هریک از این قسمت ها انجام دهید. یکی از بهترین این قسمت ها که از لحاظ گرافیکی و همچنین راحتی کار برای کاربران فراهم شده، نسخه workbench است، در workbench یا به عبارتی میزکار شرکت انسیس تمامی محیط‌هایی که شما برای انواع شبیه سازی های جامداتی و سیالاتی نیاز دارید را کنار هم قرار داده تا در بیشتر مواقع که شما نیاز دارید نتایج خودتان را از یک محیط به محیطی دیگری منتقل کنید، این امر به سرعت و به راحتی انجام گیرد.

در workbench محیطهایی برای حل مسائل استاتیکی ، دینامیکی، کمانش ، شکست ، خستگی ، آنالیز مودال و همچنین محیط های بی نظیری مانند: محیط کامپوزیتی Acp ، محیط Rigid body dynamic برای حل و شبیه سازی مکانیزم ها و همچنین محیط هایی برای حل و شبیه سازی مسائل سیالاتی و حرارتی …. قرار داده شده است .

شرکت انسیس در workbench برای ترسیم اشکال سه بعدی ، محیطی تحت عنوان Design modeler را قرار داده است . این شرکت از نسخه 17.2 به بعد نرم افزار Space claim را در کنار Design modeler قرار داد تا به قابلیت های محیط Geometry در workbench بیفزاید.

ما در این دوره قصد داریم تا کاربردی ترین محیط ها در نرم افزار Ansys workbench ، تحت دو دوره ی مجزای Ansys mechanical و Ansys Fluent در ساعات و روزهای مقرر که در پوستر تبلیغاتی قرار دادیم ، برگزار نماییم.

قسمت Ansys mechanical شامل محیط های جامداتی است که به دو قسمت محیطهای مقدماتی استاتیکی و دینامیکی که در 4 جلسه ی نخست در اسفندماه و فروردین ماه همراه با تئوری های المان محدود تدریس خواهد شد. همچنین قسمت محیط های تخصصی آنالیز مودال و محیط کامپوزیتی و … شامل 6 جلسه که از اردیبهشت ماه تا آخر خرداد تدریس می‌شود . بنابراین عزیزان حتما برای شرکت در دوره Ansys mechanical دقت داشته باشند ،شرکت در هر 10 جلسه ( 4جلسه مقدماتی و 6 جلسه محیطهای تخصصی) لازم است. عزیزان می‌توانند تمرین های این بخش رو که در کانال تلگرامی @workbench قرار داده شده است ، مشاهده کنند.

گاها عزیزانی هستند که آشنایی دارند با قسمت های مقدماتی انسیس ، آن دسته از عزیزان می توانند از اردیبهشت ماه با ما همراه باشند برای قسمت های تخصصی مانند قسمت کامپوزیتی و … .

دوره ی Ansys Fluent شامل محیط های سیالاتی و حرارتی می باشد ، از اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد که 6 جلسه می باشد، برای این دوره نیز تمرینات خاصی در نظر گرفته شده و تئوری های مربوط به دینامیک سیالات محاسباتی گفته خواهد شد.
عزیزان شرکت کننده می بایست رایانه خودشان را هر جلسه همراه داشته باشند ، تا شبیه سازی را همراه کلاس جلو ببرند.

جلسه ی اول نرم افزار انسیس برای همه ی عزیزان نصب و تست خواهد شد .
این نرم افزار برای دانشجویان مهندسی مکانیک که ترم 4 به بالا هستند و حداقل دروس پایه استاتیک و مقاومت را گذرانده اند ، توصیه می شود.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

گزارش تصویری اردوی راهیان نور۱۴۰۱ برادران