دیدار دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با دکتر عباسی به مناسب ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی

📣🔷به مناسب ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با دکتر حسن عباسی دیدار و گفتگوکردند.

مشروح سخنان دکتر عباسی در دیدار با دانشجویان:

✅ تنها سه موسسه اصلی دکترین در جهان وجود دارد؛موسسهTRADOCدرایالات متحده، موسسهDCDCدر کشور بریتانیا و موسسه یقین که تقریبا۲۰ سال از تاسیس آن میگذرد در جمهوری اسلامی ایران، وظیفه اصلی این موسسات تنظیم و تبیین قرارداد های کلی و جزیی برای کشورهای سرتاسر جهان میباشد.

✅بااستناد به آیه۵۲ سوره فرقان ما نباید از قراردادهایی که کشور های یادشده برای ما و همه مردم جهان مینویسند،پیروی کنیم و باید با آن ها مقابله کنیم ولی متاسفانه به دلیل ضعف در مدیریت، ما همچنان ازاین قرارداد ها پیروی میکنیم(مانند قراردادFATF) .

✅ماباید تصمیم سازی کلان داشته باشیم و براین اساس تا سال ۱۴۱۴ باچشم انداز کوتاه مدت وتاسال۱۴۴۴باچشم انداز بلند مدت برنامه ریزی کرده ایم؛ هرجا که خودمان با فکر خودمان تولید کردیم موفق شدیم. ما ابتدا تصمیم سازی میکنیم سپس تصمیم گیری انجام میشود؛سازمان های تصمیم سازی اصلی جهان درحقیقت همان سه مرکز اصلی دکترین هستند که درابتدا به آن ها اشاره شد؛ ما در این مرکز(اندیشکده یقین)در حال برنامه ریزی برای تربیت مدیران آینده کشور هستیم.

✅در طول دوران انبیا وائمه اطهارواولیا الله هیچکدام نتوانستند حکومتی تشکیل دهند که ۴۰ سال دوام یابد؛به استثنا حکومت حضرت سلیمان(ع) وحکومت ۴ ساله امام علی(ع)وحکومت ۴ ماهه امام حسن مجتبی(ع).

✅چهار دهه انقلاب اسلامی را به چهار دوره کلی می توان تقسیم کرد:

۱-دوره نفی:به دوره ای گفته میشود که در آن انقلاب تازه انجام شده بود و شوروی و آمریکا خود را دو قطب اصلی جهان میدانستند.

در این برهه از زمان بود که شعار نه شرقی ونه غربی شعار اصلی جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران قرار گرفت.

۲-دوره حیرت:حال که ایران از دو ابرقدرت جهان اعلام برائت کرد باید جایگاه خود را در جهان مشخص میکرد.در این دوره جریان های زیادی درست شدند.

۳-دوره تفکیک:در این دوره مشخص شد اصلا بحث به شرق وغرب ربطی ندارد بلکه این رویارویی برسر اصالت خدا یا اصالت انسان است بدین معنا که عده ای انسان را اصل و مرکز قرار دادند که دراین صورت حتی خدا هم باید انسان را اطاعت کند حق تنها ازآن بشر است؛درمقابل عده دیگری میگفتند که نه انسان باید از خدا اطاعت کند و خداست که اصل است و مرکز و مبدا همه چیز است.

جریان غربگرا از تفکر حقوق بشر و اصالت انسان و جمهوری اسلامی از جریان خدامحور حمایت می کردند.

۴-دوره بعثت و رجعت:این دوره نیز مانند دوره تفکیک عده ای به فکر منافع شخصی هستند و عده ای به فکر انجام دستورات خدا،دراین باره میتوان به جامعه دوران حکومت یزید اشاره کرد.

شخصی نزد امام سجاد(ع)رفت و پرسید:یابن رسول الله چه شده که باوجود گذشت ۶ دهه از بعثت پیامبر،امتشان، نوه بزرگوار ایشان را به شهادت رساندند؟ایشان فرمودند:مردم دراین دوره ۶ دسته اند:

دسته ای شیرها که همان حاکمان فاسدند که همیشه درصدد تسلط بردیگرانند ؛دسته ای گرگ ها هستند که همان کاسبان طمع کارند که چون جنسی را میخرند عیب های آن بازگو کنند وهنگام فروش آن را ستایش میکنند؛دسته ای سگانند که مردم فقط به خاطر زبانشان آنان را احترام میکنند؛دسته ای روباهانند که از طریق دین ارتزاق میکنند؛دسته ای خوکانند که شامل انسان های بیتفاوت میشوند که در صورت عرضه گناه برآنان خود را در آن می افکنند واما دسته آخر بره ها هستند که همان مومنانند.آن ها در میان ۵ دسته قبل گرفتارند و دراین میان پوستشان کنده،گوشتشان خورده و استخوانشان خرد میشود.

دکتر عباسی در پایان سخنان خود در مورد نقش دانشجویان و جوانان بیان داشت:

✅با اجرایی کردن تفکر اسلامی وقرآنی همه چیز امکان پذیر است و راه حل همه ی مشکلات در عملی کردن مبانی اسلامی است؛نظام اشتباه کرده است اقتصاد و معیشت مردم را دست کسانی می‌دهد که با مبانی غربی، مدرک آکادمیک از دانشگاه دریافت کرده اند. مشکلات ما با اقتصاد درون زا و اصلاح داخل حل می شود. اگر جوان خود را باور کردیم به پیشرفت و شکوفایی می رسیم، چون در جامعه ما امثال حسن باقری وجود دارد که کشف نشده اند و باید به جوانان اعتماد کنیم.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

اردوی اربعین ۱۴۰۲

  📌  کاروان دانشجویی طرح خادمی اربعین حسینی   نکته: خواهشمند است پس از تکمیل …