دوره جامع نرم افزاری بسیج دانشجویی

معرفی دوره ها:

۱. دوره MATLAB

متلب یک سیستم جامع نرم افزاری برای محاسبات ریاضی و محاسبات تکنیکی می باشد. نرم افزار متلب از زبان برنامه نویسی سطح بالا استفاده می کند که شامل صدها دستور برای محاسبات ریاضی می باشد، اما نباید نگران تعداد زیاد دستورها در متلب باشید، زیرا معمولا برای پروژه خود تنها به تعداد اندکی از آنها نیاز دارید.

۲. دوره  Corona Renderer

برنامه ۳D max وظیفه شبیه سازی، مدل سازی و طراحی اشیای هندسی سه بعدی را دارا میباشد و به جرات یکی از مشهور ترین و شناخته شده ترین برنامه های طراحی سه بعدی در جهان است. این نرم افزار برای هنرآموختگان رشته های معماری، طراحی، مکانیک، انیمیشن، گرافیک بسیار جالب و مهم میتواند باشد.

۳. دوره Piping

اصول و تئوری Piping عمومی ترین دوره تخصصی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی می باشد. شاخه پایپینگ دارای دو نرم افزار اصلی و کاربردی با نام های PDMS و CAESAR میباشد.

نرم افزار PDMS جهت مدلینگ کلیه کارخانجات، پلنت های نیروگاهی، پالایشگاهی و پتروشیمی و تهیه نقشه های اجرایی مربوطه کاربرد داشته و نرم افزار CAESAR نیز نرم افزار آنالیز تنش خطوط لوله و تعیین نوع و ساپورت های خط لوله می باشد.

۴. دوره ‫‪Solidworks‬‬

مناسب برای دانشجویان رشته های فنی در حوزه مکانیک و طراحی صنعتی … این دوره جهت مدلینگ و طراحی قطعات به خصوص قطعات صنعتی می باشد. تفاوت این دو نرم افزار در پیچیدگی و میزان بزرگی فضای نرم افزار می باشد. نرم افزار کتیا مناسب صنایع پیچیده و بزرگ می باشد، اما سالیدوورک با فضایی مناسب کاربران آماتور و محیط های صنعتی کوچک محبوبیت خاصی را دربین صنعتگران به خصوص در ایران را داراست.

* حد نصاب نفرات جهت برگزاری دوره: ۲۰ نفر

۵. دوره Abaqus

GD&T یک زبان مهندسی بین‌المللی است که با استفاده از یکسری سمبلها، علائم و کاراکترهای هندسی، محصولات مختلف را بصورت سه بعدی تشریح می‌کند. این زبان در نقشه‌های مهندسی، بسیار کاربرد دارد. این دوره مطابق با استاندارد انجمن مهندسین آمریکا به شماره ASME Y 14.5 M ارائه خواهد شد.

* مناسب دانشجویان ارشد مهندسی مکانیک و طراحی صنعتی

* حد نصاب نفرات جهت برگزاری دوره: ۱۵ نفر

ثبت نام در دوره ها:

* مهلت ثبت نام به پایان رسیده است.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

بازدید علمی از پزشکی قانونی ویژه برادران ۱۴۰۲

  💢 بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال دانشکده علوم انسانی و الهیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *