دغدغه بسیج، حل مشکلات مردم کشور است

امیر محمدی؛ مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شنال و دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشگاه‌های آزاد تهران در رادیو کفت‌وگو‌ بیان کرد: بسیج نیروی مردمی است که هم نیاز مردم را به گوش مسئولین می‌رساند و هم به دنبال حل کردن آن‌هاست.

 

امیر محمدی دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشگاه‌های آزاد تهران بزرگ در برنامه “گفتگوی فرهنگی” رادیو گفت‌وگو بیان داشت: بسیج دانشجویی به عنوان یکی از ارگان‌های دغدغه‌مند و داوطلب مردمی در راستای حل مسائل کشور و حفظ گفتمان انقلاب قدم برداشته و همه فعالیت‌ها و برنامه های او بر این سمت و سو بوده است.

وی افزود: بسیج دانشجویی با بحث طرح اعتلای بسیج دانشجویی و رویکرد مسئله محوری و نقش آفرینی تخصصی توانست در عرصه حل مسائل کلان کشور ورود کند و این نشان می‌دهد که فرمان تاریخی حضرت امام (ره) در راستای تشکیل بسیج دانشجویی کماکان مورد اهمیت بسیج دانشجویی و این قشر است.

امیر محمدی همچنین عنوان کرد: با نگاهی به فعالیت‌های بسیج دانشجویی و بسیج مستعضفین، می‌توان نتیجه گرفت که خوشبختانه، روز به روز گفتمان‌سازی بر حسب شرایط ارتقاء می‌یابد.

وی اضافه کرد: بسیج مستعضفین و بسیج دانشجویی براساس گفتمان انقلاب اسلامی، در سطح جامعه به گفتمان‌سازی می‌پردازد و این گفتمان را در جهت تبیین در اجتماع برعهده دارد.

امیر محمدی خاطرنشان شد: یکی از نکات مهمی که در بسیج دانشجوی و طرح اعتلای بسیج دانشجویی بدان می‌توان اشاره کرد، مباحث علمی و فکری است، که هر فعالیتی که در بسیج دانشجویی به عنوان قشر نخبگانی یک جامعه، می‌بایست انجام شود باید در قالب هیئت‌های اندیشه ورز و هماهنگی‌های فکری و اعتقادی پیش آید. طبیعتا اگر هیئت‌های اندیشه ورز، شکل نمی‌گرفت بحث نهضت مسئله محوری در بسیج دانشجویی شکل نمی‌گرفت.

وی در رابطه با نهضت مسئله محوری در بسیج دانشجویی توضیح داد: در بسیج دانشجویی و طرح اعتلا، عنوانی به نام مسئله محوری و نقش آفرینی تخصصی وجود دارد که هدف آن شناسایی و ریشه یابی مسائل مهم کشور و انقلاب اسلامی است که بتواند مطابق با آنها به فعالیت علمی بپردازد و برای آنها راهکار علمی و عملیاتی داشته باشد. این فرآیند مستلزم جلسات مداوم هیئت‌های اندیشه ورز، گفت و گو و گفتمان و فعالیت‌های علمی است که در سطح بسیج دانشجویی که انجام می‌شود.

امیر محمدی در پاسخ به این سوال که چه میزان طرح مسئله اندیشه ورزی و هیئت‌های اندیشه ورز محقق شده است، گفت: نمی‌توان گفت که به ایده آل خود نزدیک شده است، ولی می‌توان گفت که به شدت بر این قضیه توجه شده است.

وی عنوان کرد: “اگر مسئولین کشوری از بسیج دانشجو و طلبه حمایت نکنند، قطعا در آتش دوزخ خواهند سوخت” جمله ای است که در پیام حضرت امام (ره)بسیار قابل تامل و تفکر است و نشان دهنده اهمیت بسیج دانشجویی و طلبه است.

امیر محمدی با بیان اینکه یکی از اهداف و رویکردهای بسیج، مطالبه گری و گفتمان سازی در سطح جامعه است، گفت: در راستای مطالبه گری می توان به ورود بسیج دانشجویی، در حوزه‌های مدیریت کلان کشور، پاسداری از چارچوب‌های انقلاب اسلامی و حتی ورود به مسائل معیشتی و نیازهای اولیه جامعه اشاره کرد.

وی همچنین عنوان کرد: در سال‌های اخیر، شاهد فعالیت‌ها و پیگیری‌های بسیار بزرگ و گسترده‌ای در بسیج دانشجویی بودیم. گروه‌های مطالبه گری و قرارگاه‌های گفتمان سازی در سطح جامعه شکل گرفته و در سطح دانشگاه های کشور در دست پیگیری است، می‌توان گفت که یکی از تشکل‌های موثر در این امر بسیج دانشجویی و بسیج طلبه است.

امیر محمدی درباره مسائل و دغدغه‌های جامعه امروز ایران از دیدگاه بسیج گفت: مسائلی که امروزه بیشتر از همیشه بدان باید بپردازیم، بحث حفاظت و حراست از آرمان‌های انقلاب اسلامی و حرکت کردن به آن سمت و سو است، برخی مسائلی که مغفول مانده و در روزمرگی قرار گرفته است، مانند اصل بحث توجه کردن به مردم و عدم توجه به بروکراسی‌های اداری که باعث نارضایتی بسیاری از مردم در سطح جامعه شده است، که می‌توان با ایده‌های فراوان، کمک‌های از سطح دانشگاه و جبهه‌های دغدغه مند انقلاب اسلامی این مسائل را به راحتی حل کرد.

وی همچنین به بحث معیشت مردم اشاره کرد و گفت: متاسفانه به خاطر مباحث متعددی در سطح جامعه و برخی دشمنی‌های داخلی و خارجی در سطح کشور در حال حاضر با بحران معیشتی روبه رو هستیم.
امیر محمدی افزود: بسیج یک تفکر است، تفکری که اگر در جامعه پیاده شود و بتوان به درستی آن را تبیین کرد همان طور که حضرت امام (ره) در پیامی که به دانشجو و طلبه عنوان کردند از همه خطرات غرب و شرق می‌توان مصون باشیم و از آن به دور بمانیم.

وی در پایان گفت: از ابتدای تشکیل بسیج تا کنون، همه دغدغه و فکر او حل کردن مشکلات مردم در زمینه‌های مختلف در سطح جامعه بوده است. بسیج نیروی مردمی است که هم نیاز مردم را به گوش مسئولین می‌رساند و هم به دنبال حل کردن آنهاست و هر فردی که این تفکر را داشته باشد یک بسیج شناخته می‌شود.

 

انتهای پیام/.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

سفر راهیان نور ۱۴۰۱

💫برای وطن 💫 🔸 آغاز پیش ثبت نام پانزدهمین دوره راهیان نور دانشگاه آزاد اسلامی …