مراسم تکریم معارفه مسئول جدید حوزه بسیج دانشجویی حضرت بقیه الله الاعظم(عج)

به گزارش روابط عمومی حوزه بسیج دانشجویی حضرت بقیه الله الاعظم(عج)، طی مراسمی در تاریخ ۱۶ مردادماه ۹۷ برادر احسان جباریان به عنوان مسئول جدید حوزه بسیج دانشجویی معرفی شدند. لازم بذکر است برادر رضا ابراهی پیش از این تصدی این مسئولیت را بر عهده داشتند.

در این مراسم دکترخالدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال به ویژگی های دانشجوی بسیجی و مسئله کادرسازی اشاره نمودند و در ادامه بیان کرد: از دانشگاه اسلامی به عنوان سُکان دار جریان علمی، فرهنگی، آموزشی انتظار می رود نقش آفرینی بکنند و در این بین، یکی از مهم ترین و اساسی ترین رکن دانشگاه، دانشجویان هستند. لذا برای ایجاد این حرکت و تحول که همسطح نظام جمهوری اسلامی باشد باید دانشجویان این قابلیت و توانمندی همسطح و هم شأن را بیابند و انتظاری که از دانشجوی بسیجی به عنوان علمدار این حرکت می رود؛ این است که این ویژگی را در خود ایجاد و تقویت کند و انتظار می رود نهادینه کردن تفکر ناب انقلابی از طریق دانشگاه به واسطه دانشجویان جاری شود.

دکترخالدی در ادامه در رابطه با مسئله کادرسازی فرمودند: درجهت ارتباط و تعاملات سازنده بین نیروها باید اقداماتی صورت گیرد تا استعداد افراد مختلف در مسئولیت های مختلف احصاء شود تا با درک دقیق از شرایط موجود، برای رسیدن به شرایط مطلوب تأثیرگذار باشند در ادامه آقای هادیقاسمی مسئول محترم ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ با اشاره به پیام امام خمینی (ره) در رابطه با تشکیل بسیج دانشجویی و طلبه، افزودند: امروزه یکی از ضروری ترین تشکل ها، بسیج دانشجو و طلبه است. فرزندان انقلابی در این دو سنگر حساس (دانشگاه و حوزه) پاسدار اصول تغییرناپذیرِ نه شرقی، نه غربی باشند. و اجازه ندهند استکبار در این دو مرکز حساس نفوذ بکند.

وی ادامه داد: مسائل اعتقادی بقیه بسیجی ها هم بر عهده شماست و به فکر تشکیل بسیج جهانی اسلام هم باشید.

هادی قاسمی تصریح کرد: عنصر اصلی حرکت و تحول در دانشگاه، دانشجو است. ایشان با اشاره به منطق امام خمینی (ره) که منشأ تحول را در دانشگاه می دانند و در داخل دانشگاه نیز عنصر اصلی را دانشجو می بینند، اظهار می دارد: که راه اصلاح کشور، دانشگاه است و راه اصلاح دانشگاه، دانشجو می باشد. پس بسیج دانشجویی به عنوان یک تشکل و یا جریانی مهم، مسیر انقلاب اسلامی را ادامه بدهد.

لازم بذکر است حجت الاسلام و المسلمین حکمت نیز بعنوان یکی دیگر از سخنرانان این مراسم ضمن یادآوری و بررسی روند پیشرفت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال خاطر نشان کردند بسیج دانشجویی بعنوان تشکل تراز انقلاب همواره نگاه انتقادی خود به مسائل را حفظ خواهد کرد تا ضمن تذکر به مسولان برای حل مسائل راهکار ارائه کند در همین راستا لازم است تا بسیجان دانشگاه آزاد اسب های خود را ذین آخر الزمانی کنند تا بهتر از قبل وظایف خود را انجام دهند.

در ادامه حجت الاسلام عبداللهی نیز لزوم توجه به موضوع تعلیم و تربیت را مطرح کردند و از اهتمام ویژه بیسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران شمال ابراز خرسندی نمودند.

برادر احسان جباریان نیز ضمن تشکر از مسول قبلی به جهت تلاش های انجام شده در تشکیلات بسیج دانشجویی این دانشگاه بر لزوم کادر سازی و تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی تاکید کردند و اشاره نمودند که این امر از برنامه های محوری بسیج دانشجویی خواهد بود.

در انتهای مراسم نیز برادر رضا ابراهیمی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ضمن تشکر از کلیه بسیجان و کادر دانشگاه به سبب تلاش ها و همراهی های انجام شده برای برادر جباریان ارزوی موفقیت کردند. لازم به ذکر است در پایان این مراسم نیز از جمعی از دانشجویان بسیجی ممتاز تقدیر بعمل آمد.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

گزارش تصویری اردوی راهیان نور۱۴۰۱ برادران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *