مراسم تکریم معارفه جانشین خواهر حوزه بسیج دانشجویی

مراسم تکریم معارفه جانشین خواهر حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰ صبح در سالن اجتماعات پردیس حکیمیه برگزار شد.

این مراسم باحضور معاونت خواهران سازمان بسیج دانشجویی کشور ، مسئولین ناحیه تهران بزرگ، سرکار خانم دکتر سیفی_استاد همراه مجموعه، اعضای شورای هماهنگی دانشگاه های آزاد، ادوار و اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد.

مراسم با قرائت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی شروع و پس از آن کلیپی با عنوان”۶تجربه فراموش نشدنی” نمایش داده شد؛ که شامل بخش هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار رمضان۱۴۳۹ درباره ی ادامه برجام بوده و به تجربه های جمهوری اسلامی در گذشته اشاره کرده است و موضوع اصلی آن «من جرّب المجرّب حلّت به النّدامه»، “اگر از تجربه‌ها درس نگرفتیم، قطعاً ضرر خواهیم کرد.” بود.

بعد از آن مجری مراسم با بازخوانی “آخرین پیام امام خمینی(ره)در آستانه سالگرد بسیج مستضعفین”یادآور توصیه های پدر دلسوز،آگاه و مهربان انقلاب ایران،امام خمینی(ره)،در باب اهمیت تفکر و روحیه بسیجی در جامعه شد. در ادامه شاهد سخنرانی سرکار خانم دکتر سیفی از اساتید محبوب و مجرب دانشگاه آزاد تهران شمال و استاد همراه مجموعه خواهران بودیم. ایشان با تشریح رابطه ی فراگیری و فهم قرآن در به عمل رساندن وظایف شرعی و انسانی هر فرد ،قرآن را واجب ترین و مهم ترین همراه دانشجویان انقلابی معرفی کردند و به لزوم تلاش برای بهره گیری از مفاهیم و رهنمود های ارزشمند قرآن پرداختند.

در ادامه جانشین خواهر پیشین حوزه بسیج دانشجویی به صحبت پرداختند و در بیان اهمیت کار دانشجو در جهت بیداری جامعه به جمله شهید بهشتی “دانشجو موذن جامعه است؛ اگر خواب بماند نماز امت قضا میشود! ” اشاره کردند.
ایشان ضمن تشکر و قدردانی از شورا های حوزه ی بسیج دانشجویی و تمام اعضای فعال بسیج که در این یک سال و نیم گذشته ایشان را در انجام این مسئولیت خطیر همراهی کردند، کار تشکیلات بسیج را یک کار تماماً جمعی و گروهی اعلام کردند که بی مساعدت و روحیه کار تشکیلاتی ابداً قابل اجرا و پیش روی نیست. و از تمام اعضای فعال،صمیمانه درخواست کردند؛ کما فی السابق تمام عشق و فعالیت خود را همراه جانشین جدید کرده تا انشاالله کار امام زمان (عج)بیش از پیش و با سرعت هر چه بیشتر ادامه یابد و روز به روز خانواده ی مخلص بسیج دانشجویی که به سوی ظهور بقیه الله پیش میرود، گسترده تر گردد.

در این بخش نماهنگ زیبایی از بیانات رهبری پیرامون «المرأه ریحانه» پخش شد. بخش بعدی برنامه افتخار سخنرانی سرکار خانم گریوانی مسئول خواهران ناحیه بسیج دانشجویی را داشت. ایشان ابتدا با تقدیر از فعالیت های ارزشمند و مخلصانه ی جانشین خواهر قبلی حوزه خواهران ،برای ایشان از جانب حق طلب موفقیت های روز افزون کردند.

بعد از آن، ضمن صحبت در حوزه ی وظیفه ی دخترانِ دانشجوی مومن انقلابی در به ثمر رساندن اهداف والای بسیج فرمودند: نباید کار دختران و بانوان عزیز به طریقی پیش رود که دنبال انجام دادن تمام کار هایی باشند که برادران انجام میدهند.نباید وظایف را یک جور دید!

معاونت خواهران ناحیه بسیج دانشجویی در این باره اضافه کردند: اگر چنین شد دچار بزرگترین ظلمی که فمنیست به زنان کرده، شده ایم! ما باید بدانیم بانوان و آقایان با توجه به توانایی های مختلفشان ،شرح وظایف گوناگونی دارند. که جمع شما بانوانِ فعال و ارزشی باید حواسش به این امر باشد.

وی همراه بودن ادوار بسیج و ادامه ی فعالیتشان بعد از تحویل مسئولیت را یکی از مهم ترین عوامل تکرار نکردن کمی ها و کاستی ها و اشتباهات خواندند و از ادوار گذشته ی بسیج خواستند بسیج دانشجویی را همواره در فعالیت هایش همراهی کنند.
در ادامه ی مراسم، با حضور ایشان ،مراسم تکریم معارفه جانشین سابق حوزه ی بسیج دانشجویی و جانشین جدید آن برگزار گشت. و بعد از اعطای حکم به جانشین جدید ایشان در ابتدا به معرفی و ارائه سابقه فعالیت خود در بسیج دانشجویی پرداخته و با اشاره به پتانسیل های موجود و نقش دختر جوان انقلابی در محقق ساختن آرمان های انقلاب اسلامی و مجموعه خواهران در ایجاد دانشگاه اسلامی، خواستار توجه هرچه بیشتر به این پتانسیل ها و ارائه الگوی مناسب برای این قشر تاثیرگذار ،شدند.
در آخر با پخش کلیپ زیبایی در باب دخترانِ نخبه و مومن و معتقد انقلابی ،از برترین های فعالین بسیج در بخش علمی تقدیر به عمل آمد.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

اردوی اربعین ۱۴۰۲

  📌  کاروان دانشجویی طرح خادمی اربعین حسینی   نکته: خواهشمند است پس از تکمیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *