نامه بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد استان تهران به طهرانچی درباره مشکلات سامانه آموزشیار

مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد تهران بزرگ در نامه‌ای به دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اعلام مشکلات سامانه جدید آموزشی دانشگاه آزاد (سامانه آموزشیار)، خواستار بررسی و رفع این مشکلات شدند.

متن این نامه به این شرح است:

جناب آقای دکتر طهرانچی

ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی

سلام علیکم؛

با صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) و با احترام به استحضار می رساند؛ بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای تهران بزرگ در راستای فرموده امام خامنه ای در خصوص مطالبه گری دانشجویان، که دانشجو موذن جامعه است، پس از بررسی صحبت ها و دغدغه های دانشجویان نسبت به مشکلات سامانه آموزشیار بر خود وظیفه دانست تا صدای دانشجویان را به گوش مسئولین دانشگاهی برساند.

در همین راستا در ذیل چند مورد از مهم ترین این موارد را مطرح کرده ایم:

١. با وجود گذشت حدود یک ماه و نیم از قطع سامانه آموزشی سیدا دانشگاه آزاد اسلامی که مشکلات بسیاری را برای دانشجویان طی این مدت ایجاد کرد؛ همچنان شاهد نارضایتی تعداد زیادی از دانشجویان نسبت به وضعیت فعلی سیستم آموزشی و سامانه آموزشیار از جمله موارد زیر هستیم:

١-١ وارد نشدن نمرات نیمسال دوم ٩٨-٩٩ در سامانه

١-٢ از دسترس خارج شدن سامانه برای ساعات طولانی در طی روز

١-٣ نامشخص بودن بازه زمانی اعتراض به نمرات ترم گذشته و ترم تابستان

١-۴ ایجاد اختلال در امور مشمولین و فارغ التحصیلی به واسطه راه اندازی سامانه آموزشیار

٢. اگر بنا به این تغییر و تعویض سایت بود چرا در این برهه حساس که هم زمان انتخاب واحد ترم جدید بوده و هم در آستانه ورود نودانشجویان است صورت گرفت؟

٣. آیا از امنیت پایین سایت مطلع هستید؟! قرار دادن شماره دانشجویی به عنوان هم نام کاربری و هم رمز عبور باعث میشود تا اطلاعات دانشجویان توسط هر شخصی که به شماره دانشجویی دست یابد، قابل مشاهده و استفاده باشد.

۴. آیا نمیشد که قبل از ابلاغ جابجایی سایت از سیدا به آموزشیار ابتدا مقدمات آموزش لازم و کافی به پرسنل زحمت کش واحد ها فراهم شود و بعد این جابجایی صورت گیرد؟! این عدم اگاهی از نحوه عملکرد سامانه جدید باعث ایجاد فرسودگی شغلی و خستگی مضاعف در بین کارمندان و کارکنان قسمت های مربوطه شده و به تبع باعث ایجاد نارضایتی دانشجویان از عملکرد دانشگاه شده است!!

۵. چه زمانی آموزشیار قرار است به حد مطلوب خود برسد تا دانشجویان به راحتی و با امنیت خاطر بتوانند از آن استفاده کرده و بدون نگرانی از وضعیت موجود به تحصیل خود بپردازند؟! این تغییر باعث سردرگمی بسیار زیادی در بین دانشجویان شده که تحصیل آنها را تحت شعاع قرار میدهد.

امید است با روحیه ای انقلابی نسبت به حل کردن دغدغه های دانشجویان اقدامات لازم را مبذول فرمایید و نتیجه را به گوش دانشگاهیان برسانید.

پیشاپیش از حسن همکاری حضرتعالی کمال تشکر را داریم،ان شاالله نزد خداوند متعال و شهدا ماجور شوید.

 

امضاکنندگان:

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

گزارش تصویری اردوی راهیان نور۱۴۰۱ برادران