پنجمین دوره مسابقات نجات تخم مرغ

مسابقه نجات تخم مرغ

مسابقه نجات تخم مرغ در واقع یک طراحی مهندسی است و نیاز به دانش مهندسی دارد. هدف مسابقه همان طور که از اسم آن پیداست این است که تیم ها باید سازه ای بسازند تا از تخم مرغشان در برابر سقوط از ارتفاع محافظت کنند.

قوانین و تذکرات لازم جهت شرکت در مسابقه نجات تخم مرغ

برنده با توجه به قوانین زیر مشخص خواهد شد . سه تیم از بالاترین امتیازها به عنوان تیم های اول و دوم و سوم انتخاب می شوند و جوایزی به آنها اهدا میگردد.

شرایط و محدودیت ها

1. شرکت برای همه دانشجویان آزاد است.
2. هرتیم حداقل 2 نفر و حداکثر 4 نفره می باشد که صرفاً از اعضای “خانم ها” و یا ” آقایان” تشکیل شده باشد و ترکیب مختلط امکان پذیر نیست.
3. هر تیم می تواند تنها یک سازه بسازد.
4. تخم مرغ 15 دقیقه مانده به پرتاب به هر تیم داده می شود.
5. تخم مرغ نباید توسط چسب به سازه متصل شود و می بایست پس از پرتاب به راحتی توسط داور از سازه جدا شود.

امتیازبندی

معیار امتیازدهی در این مسابقه وزن کمتر سازه ، دقت در پرتاب و زمان تیم ها است و با توجه به معیار های مشخص شده ، رتبه بندی خواهند شد.

نحوه اعمال قوانین

الف) وزن :

وزن به عنوان یک معیار ، باید در کمترین مقدار خودش در قیاس با دیگر تیم ها باشد. به سازه ای که کمترین وزن را داشته باشد، بیشترین امتیاز را می گیرد و سنگین ترین سازه امتیازی  نخواهد گرفت و سایرین متناسب با وزنشان امتیاز می گیرند. (توجه داشته باشید که حداکثر وزن قابل قبول برای سازه ۱۰۰۰ گرم میباشد و سازه های با وزن بیشتر از مسابقه حذف خواهند شد.)

ب) دقت :
روی زمین هدفی جهت معیار دقت مشخص می شود که تیم ها باید تمام تلاش خود را در راستای نزدیک بودن محل برخورد سازه با هدف بکنند . نزدیک ترین سازه، بیشترین امتیاز و دورترین سازه امتیازی نخواهد گرفت .

ج) زمان :
به تیمی که سازه شان در کمترین زمان سقوط کند بیشترین امتیاز و دیگر تیم ها با توجه به زمانشان امتیاز خواهند گرفت . طبیعتا سازه ای که بیشترین زمان را داشته باشد امتیازی نخواهد گرفت.

توجه : حداکثر وزن قابل قبول برای سازه ۱۰۰۰ گرم میباشد.بدیهی است سازه های با وزن بیشتر از حد مجاز از مسابقه حذف خواهند شد.

تذکر : استفاده از چتر برای سازه تخلف و امتیاز منفی در نظر گرفته خواهد شد.

هزینه ثبت نام هنگام تحویل سازه از دانشجویان دریافت خواهد شد.

* داور این مسابقه آقای دکتر مسیح لقمانی (دکترای مکانیک از دانشگاه تهران و استاد درسهای ارتعاشات مکانیکی، دینامیک و دینامیک ماشین رشته مکانیک) از اساتید رشته مکانیک می باشد.

لازم به ذکر است جایزه تیم اول 3,000,000 ریال، تیم دوم 2,000,000 ریال و تیم سوم 1,000,000 ریال در نظر گرفته شده است.

هزینه ثبت نام جهت شرکت در مسابقه مبلغ 10000 تومان می باشد.

هرگونه اخبار و اطلاعیه در رابطه با مسابقه نجات تخم مرغ از طریق کانال تلگرام بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در اختیار شما شرکت کنندگان عزیز قرار خواهد گرفت .

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا داشتن سوال می توانید با شماره  09215184032 تماس حاصل فرمایید.

دانلود فایل راهنمای مسابقه نجات تخم مرغ


 * زمان ثبت نام گذشته است.

درباره‌ی سردبیر

همچنین ببینید

گزارش تصویری اردوی راهیان نور۱۴۰۱ برادران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *